EVEREST RHİNO 432 600W Kasa İncelemesi

İlk önceden söyleyeyim, neden bu markayı aldın, keşke şunu alsaydın... vb yorumlar atmayın. Bir markanın önceden kötü bir ürününe denk gelmeniz yada çoğunlukla kalitesiz ürünleri üretmesi o markayı kötü bir marka yapmaz.
Öncelikle kasa middle-tower. Siyah renkte, önü plastik çerçeve içine konulmuş mesh'ten oluşmakta.
  • -- 455x193x480 mm, 4,0 kg
  • -- 7 tane 12 cm fan takılabiliyor. 2 tane fan takılı geliyor: biri egzoz fanı olarak kırmızı renkli ledsiz, diğeri ön-alt tarafta saydam kırmızı ledli.
  • -- 3 tane 5.25'' optik sürücü, 3 tane 2.5'' ssd veya hdd, 4 tane 3.5'' hdd takılabiliyor.
  • -- Fakat 1 tane 5.25'' optik bölümüne kart okuyucu aparatı takılı (istenirse sökülüp optik takılabiliyor).
  • -- 1 tane 5.25'' yerinde kolay montaj aparatı, 2 tane 2.5'' kolay montaj aparatı, 2 tane 3.5'' kolay montaj aparatı takılı geliyor,
  • -- Anakart takılan kısım ve kolay montaj aparatları kırmızı renkte.
  • -- 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 1x Kulaklık ve Mic girişi bulunmakta.
4288_1.jpg
everest-rhino-432-kpk5-real-550w-peak-600w-siyah-2x12cm-fan-1xusb3-0-kasa_4288_2.jpg
everest-rhino-432-kpk5-real-550w-peak-600w-siyah-2x12cm-fan-1xusb3-0-kasa_4288_3.jpg
everest-rhino-432-kpk5-real-550w-peak-600w-siyah-2x12cm-fan-1xusb3-0-kasa_4288_4.jpg
everest-rhino-432-kpk5-real-550w-peak-600w-siyah-2x12cm-fan-1xusb3-0-kasa_4288_5.jpg
everest-rhino-432-kpk5-real-550w-peak-600w-siyah-2x12cm-fan-1xusb3-0-kasa_4288_6.jpg

Önden görünüş (stickerlar hariç)

1.jpg

2.jpg

4.jpg

7.jpg

Ön taraftaki ledli fanın ışığı yere vuruyor ve güzel bir görüntü oluşturuyor

5.jpg

Üst Bölüm:

3.jpg

Arka:

6.jpg

Kablo saklama bölümü:

10.jpg

İç Bölüm:

8.jpg

Fanlar çok sessiz ve hava sirkülasyonunu anlatmak için :D Hiçbir şekilde hile yoktur... Hava tahliye gücü kağıdı yukarı uçuruyor ben de kağıt uçmasın diye elimi üstüne koydum :D

11.jpg

Ön Panel plastik ve mesh den oluşuyor ve mesh in altında sünger bulunmakta. Hem sesi yalıtıyor hem de tozu içeri almıyor.

13.jpg

14.jpg

Son olarak PSU 600W gücünde PPFC 12v dan 480w verebilen çift kanal bir psu. 12 cm termal algılamalı kırmızı bir fanı bulunmakta ve oldukça sessiz:

9.jpg

everest-rhino-432-kpk5-real-550w-peak-600w-siyah-2x12cm-fan-1xusb3-0-kasa_4288_5.jpg

Oldukça hatasız bir şekilde yazmaya çalıştım söylemediğim birkaç özelliği daha var ama yazmaktan bıktım :D (aklıma gelen custom sıvı soğutma desteği, psu filtresi vb.)
Herkese iyi incelemeler....

Tekrar sorayım. Hocam zahmet olacak ama bir baksan güç kaynağında 2 adet 6 PIN girişi var mı? R9 380 takmayı düşünüyorum. İki adet 6 PIN girişi gerekli.

Hocam tebrikler aynı kasayı bende 1 senedir kullanmaktayım fakat bu kadar ekstrem bir şey olduğunu fark etmemiştim :) Hava sirkülasyonu konusunda gerçekten çok iyi ön, üst, arka ve yan kısımda da rüzgarı hissedebiliyorsunuz. bu arada ön paneldeki fan'ın temizlenmesi sıkıntı sanırım hiçbir yerden erişim bulamadım ben. Bir resimde ön paneli sökmüşsünüz sanırım sökümü anlatabilir misiniz?

Hocam tebrikler aynı kasayı bende 1 senedir kullanmaktayım fakat bu kadar ekstrem bir şey olduğunu fark etmemiştim :) Hava sirkülasyonu konusunda gerçekten çok iyi ön, üst, arka ve yan kısımda da rüzgarı hissedebiliyorsunuz. bu arada ön paneldeki fan'ın temizlenmesi sıkıntı sanırım hiçbir yerden erişim bulamadım ben. Bir resimde ön paneli sökmüşsünüz sanırım sökümü anlatabilir misiniz?

Ön paneli alt kısmındaki boşluktan tutup çekerek alt kısımdaki tutacakları çıkarabilirsiniz. Bundan sonra üst kısımdakileri de yine paneli çekerek çıkarabilirsiniz. Fakat fazla güç kullanmamaya dikkat edin zira tutacaklar pek kaliteli değil. Bundan sonra ön fanı temizleyebilirsiniz. Size tavsiyem panelin arka kısmındaki mesh tabakayı da çıkararak güzelce tozlardan arındırmanız. İnanın düşündüğünüzden çok daha fazla toz çıkarabiliyor. Tabii bu mesh tabakayı çıkarmak için açmanız gereken metal kısımlar da pek kaliteli değil bu sebeple yıllar içinde içlerinden bir kaçını kırdım. Bunları açarken de nazik olun.

Konuyu hortlattık biraz ama kasanın ön panelini nasıl çıkartabilirim acaba bilen birileri var mıdır? ayrıca bu mesh kapaklardan bir tane bulabilir miyiz, şu anki dvd sürücüsünü söküp komple mesh görünüme geçmek istiyorum.

Konuyu hortlattık biraz ama kasanın ön panelini nasıl çıkartabilirim acaba bilen birileri var mıdır? ayrıca bu mesh kapaklardan bir tane bulabilir miyiz, şu anki dvd sürücüsünü söküp komple mesh görünüme geçmek istiyorum.
Alt kısımdaki boşluktan tutup çekersen içindeki mandallardan çıkıyor. Kapağı nereden bulursun bilemiyorum.

Geri
Yukarı