EVGA GeForce RTX 3060 XC fanı durdu

Nasıl yapacağım hakkında video vesaire var mı?

Hocam buradan indirin kurun zaten açılınca Türkçe ne yapacağınız yazıyor.

Hocam buradan indirin kurun zaten açılınca Türkçe ne yapacağınız yazıyor.

Hallettim kanka sağ ol aynısını indirdim kurdum umarım bir sorun olmaz korkuyorum gerçekten birazcık çünkü yeterince harcadım yaptıracak veya yenisini alacak para yok elimde

Hallettim kanka sağ ol aynısını indirdim kurdum umarım bir sorun olmaz korkuyorum gerçekten birazcık çünkü yeterince harcadım yaptıracak veya yenisini alacak para yok elimde.

Sorununuz düzeldiyse mesajımı çözüm olarak işaretlerseniz memnun olurum hocam.

Sorun hala devam ediyor...

Hocam sorunu çözdüm fan stop denen nir özellik varmış ekran kartı yük altında değilken hem enerjiden hem de sesten kısmak için duruyormuş ekran kartı yük altındayken yani oyundayken çakışıyorsa bir problem yok bir de sıcaklık 60'ı geçince fanlar dönmeye başlıyormuş ona da bir bakın kısaca oyundayken çalışıyorsa bu ekran kartının özelliğimiş.

Hocam sorunu çözdüm fan stop denen nir özellik varmış ekran kartı yük altında değilken hem enerjiden hem de sesten kısmak için duruyormuş ekran kartı yük altındayken yani oyundayken çakışıyorsa bir problem yok bir de sıcaklık 60'ı geçince fanlar dönmeye başlıyormuş ona da bir bakın kısaca oyundayken çalışıyorsa bu ekran kartının özelliğimiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videou izler misin yük altında değilken böyle oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videou izler misin yük altında değilken böyle oluyor.

Hocam 2 yol var ya sıcaklık 49 oluyor fanlar duruyor 50 oluyor fanlar başlıyor 49 olunca yine duruyor. ya da PSU da bir kaçak problem var garantisi varsa garantiye verin sıfır ürün daha iyi kafanız rahat olur.

Otomatik fan özelliğini devre dışı bırakıp manuel olarak ayarlayın. 500 rpm olarak 40 derecede dönse bile size bir zararı olmaz. Size kalmış bir şey kısacası. 55 derecede %60 hızla dönmesini ayarlayın mesela. Kademeli olarak fan hızını ve sıcaklığı belirleyin.

Otomatik fan özelliğini devre dışı bırakıp manuel olarak ayarlayın. 500 RPM olarak 40 derecede dönse bile size bir zararı olmaz. Size kalmış bir şey kısacası. 55 derecede %60 hızla dönmesini ayarlayın mesela. Kademeli olarak fan hızını ve sıcaklığı belirleyin.

Nasıl yapacağım

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (81).png
    Ekran Görüntüsü (81).png
    436,1 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı