Evga GT630 nasıldır ?

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ekran kartı almayı düşünüyorum. Ekran kartları hakkında çok bilgi sahibi değilim. Bana yardımcı olur musunuz? Çok üst düzey birşey almayı düşünmüyorum. Biraz araştırma yaptım, Evga GT630'u uygun gördüm. Orta sınıf bir ekran kartı arıyorum. (1 veya 2 gb)
Bütçe 250 lira.
2.png
1.png
3.png

Araştırma yaptıkca bazı şeyler kafamı karıştırıyor. Bilgisayarı hazır almıştık 3 4 sene önce. Hazır CASPER bilgisayar. Benim ramda DDR2 diyor.Çok bir bilgim yok bu konularda. Yani bu ekran kartı uymaz mı? Uymaz ise hangi ekran kartı uyar?
  • Anakart Adı: MSI G31TM-P21/P35 (MS-7529)
  • Intel Pentium Dual-Core E5400 - 2.70 GHz
  • Çift Çekirdek İşlemci
  • 2 GB RAM
Adsız.png

Ben çok yüksek birşey almayacağım. Ekran kartım şuan 256 mb olarak gözüküyor. Bunu değiştirmek istiyorum. Çok yüksek oyunlar oynamayacağım. Oynayacağım oyunlar CS GO ayarında. Ekran kartı 1 GB olsada olur. Yani çok lüks bir şey almayacağım. Maksimum 200-250 lira bütçem var.

Ram takviyesi yap. Bunu tavsiye ederim.
Msi R7 250 2gb 128 Bit Ddr3 Dx11.2 Hdmi Ekran Ka GittiGidiyor'da 196348303
Eğer PSU'un yeter ise tavsiyem bu dar boğaz konusunda bu ekran kartında tam net bir şey söyleyemiyeceğim.
Sapphire Amd Radeon R7 250X Vapor-X 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Peki ilk başta benim söylediğim ekran kartı nasıl, O olur mu bu bilgisayara?

GT630 hem eski hem de güçsüz bir kart. R7 250 almak daha mantıklı. DDR2 RAM'lere de uyar. Ekran kartlarının RAM'le bir ilgisi yok.

Anladım, R7 250 güzel bir ekran kartı ama bütçe olarak sıkıntı yaşarım. Biraz pahalı bana göre. Başka önerebileceğiniz bir ekran kartı var mı?
Ve ne kadar bir PSU gerektirir ki?

R7 240 da alabilirsiniz.

Ben Evga G210 ve Powercolor HD6570 ekran kartlarınıda düşündüm. Çok kaliteli değil biliyorum fakat ucuz. Açıkcası ben CS GO gibi oyunlar için alıyorum. İşimi görebilicek bir ekran kartı olsa yeter diyorum. Şuan R7 240 da iyi bir seçim gibi geldi. Ama dediğim gibi çok yüksek oyunlar oynamayacağım. Peki ne kadarlık bir PSU gerektirir bu ekran kartları özellikle R7 240?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı