Evga markası hakkında görüşleriniz nelerdir?

5STREET

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Son zamanlarda Evga Markasını çok duymaya başladım. Açıkcası en iyi markalar ile çalışmayı severim.
Merak ediyorum nasıl bir marka ve gerçekten Asus, MSI gibi firmaları kadar iyimidir ?
Artıları eksileri nelerdir ?

Yorum yapanlardan ricam Evga kullananlar ben kullandım diye belirtsinler.

Evga, yurt dışında herkesin tercih ettiği, popüler bir marka. Ülkemizde tutulmamasının sebepleri ise ülkemize yeni gelmiş olması ve kur ve vergi sebepleri ile yurt dışındaki 20-30-40 dolarlık farkın ülkemizde 80-90-100 TL olması. En iyi marka evga mı, tartışılır. Ama en iyi markalardan biri olduğu kesin.

Vatan bilgisayarda görünce topladığım sisteme düşünmeden dahil ettim. Coil whine sorunu yüzünden geri verip Gigabyte GTX 970 G1 Gaming aldım.

Türkiye'de en çok bilinen ekran kartı markaları Asus ve Msi'dır. Evga markası ülkemizde çok popüler değildir. Bunun nedeni Türkiye pazarına diğerler markalardan daha sonra girmiş olmasıdır. Kanada ve ABD'de çok sıkça kullanılan bir markadır. Kaliteli bir markadır.

Üst seviyede (GTX970/980) markaların performansları birbirlerine yakındır. Geriye; devre kartında kullanılan bileşen kalitesi, soğutma ve teknik servis gibi faktörler kalır. Ben uzun süredir MSI kullanıyorum ve herkese rahatlıkla tavsiye ederim. Daha önce teknik servise anakart göndermiştim, kısa sürede sorunu çözüp gönderdiler.

Vatan bilgisayarda görünce topladığım sisteme düşünmeden dahil ettim. Coil whine sorunu yüzünden geri verip Gigabyte GTX 970 G1 Gaming aldım.
cw sorunu tüm 970 lerde var, ayrıca evga cw garantisi veriyor, direk değişim yapıyor. İnsanları yanlış yönlendirmeye son verin artık.

Yabancı videolara bakarsanız, çoğu evga ürünü kullanır, asus ve msi dan daha iyidir, garanti konusunda dünyanın en iyi markalarından biridir. Ürünlerine o kadar güveniyorlar ki 5 sene garanti veriyorlar, buna ufak ekleme yaparak artıradabiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
cw sorunu tüm 970 lerde var, ayrıca evga cw garantisi veriyor, direk değişim yapıyor. İnsanları yanlış yönlendirmeye son verin artık.

Yabancı videolara bakarsanız, çoğu evga ürünü kullanır, asus ve msi dan daha iyidir, garanti konusunda dünyanın en iyi markalarından biridir. Ürünlerine o kadar gğveniyorlar ki 5 sene garanti veriyorlar, buna ufak ekleme yaparak artıradabiliyorsunuz.

Bit-Tech'in yaptığı incelemede, en az voltajla en yüksek frekans değerine MSI çıkıyor. Bu; kartta kullanılan bileşen kalitesi ile birebir orantılıdır. Ek olarak; ASUS, EVGA ve MSI arasında en iyi soğutmaya MSI sahip:

Nvidia GeForce GTX 970 Review Roundup - Overclocking | bit-tech.net

Nvidia GeForce GTX 970 Review Roundup - Power and Thermals | bit-tech.net

Bit-Tech'in yaptığı incelemede, en az voltajla en yüksek frekans değerine MSI çıkıyor. Bu; kartta kullanılan bileşen kalitesi ile birebir orantılıdır. Ek olarak; ASUS, EVGA ve MSI arasında en iyi soğutmaya MSI sahip:

GTX 980 ClassiFied'ın içinde olduğu bir OverClock testi atar mısın?

İncelemede ki kartta SuperClocked modeli imiş. GTX 970 FTW modelinin içinde olduğu bir test atar mısın?

EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0 varken, neden alt modeli ile kıyaslıyorsunuz ? Kusura bakma ama kimse bu numaraya kanmaz, FTW modeli varken diğerini kim ne yapsın ? En iyi gtx 970, evga 970 FTW modeli istediğin yere gir testlere bak.

Performance
blt_subnav.gif
NVIDIA GTX 970
blt_subnav.gif
1664 CUDA Cores
blt_subnav.gif
1216 MHz GPU
Memory
blt_subnav.gif
4096 MB, 256 bit GDDR5
blt_subnav.gif
7010 MHz (effective)
blt_subnav.gif
224.3 GB/s Memory Bandwidth

Yabancı videolara bakarsanız, çoğu evga ürünü kullanır, asus ve msi dan daha iyidir, garanti konusunda dünyanın en iyi markalarından biridir. Ürünlerine o kadar gğveniyorlar ki 5 sene garanti veriyorlar, buna ufak ekleme yaparak artıradabiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kimseyi yanlış yönlendirdiğimiz yok. Boşuna gerilim yaratacak sözler söylemeyin. Ben düşünmeden ekledim dedim. Evga'nın ne kadar iyi olduğunu bildiğim için. Talihsizlik cw sorunu ile karşılaşınca iade ettim. Düzgün okuyun bir dahakine.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı