EVGA mı? Thermaltake mi?

Thermaltake Litepower 650W PSU kullandım çok fazla coil whine vardı cızırtı sesi yapıyordu ben olsam EVGA alırdım ama modelden modele değişir illaki.

Marka olarak kıyas yapıyoruz model değil. Konu model olsaydı konuya eklerdim.
İki marka da iyi markalar. Thermaltake bu konuda daha çok öne çıkıyor genelde ama ikisinin de dünya kadar modeli var. Kimi model sorunlu çıkıyor. Tıpkı en güvenilir bilinen otomobil markalarının bile geri çağırması gibi. Net bir cevap veremeyiz. İki markanın da vasat denecek modelleri yok neredeyse. Hangisini tercih etmek gerektiğini markaya göre belirlemek hem parayı yazık eder hem de ileride sorun yaratabilir.

İki marka da iyi markalar. Thermaltake bu konuda daha çok öne çıkıyor genelde ama ikisinin de dünya kadar modeli var. Kimi model sorunlu çıkıyor. Tıpkı en güvenilir bilinen otomobil markalarının bile geri çağırması gibi. Net bir cevap veremeyiz. İki markanın da vasat denecek modelleri yok neredeyse. Hangisini tercih etmek gerektiğini markaya göre belirlemek hem parayı yazık eder hem de ileride sorun yaratabilir.
Konu şu bir markanın diğerinden iyi olduğunu söyleyenler var. Bu markalar arasında ortada fark olmadığını söylüyorum. Yani aralarında tercih açısından değerlendirmeye çalışıyorum bu sözden ötürü.

Son düzenleyen: Moderatör:
EVGA'nın bir tarafta Supernova P2 veya G2 gibi çok üst düzey modeli de W1 gibi vasat altı modeli de mevcut. Aynı durum Thermaltake için de geçerli. Ayrıca, bu iki marka da PSU üreticisi değil ve piyasada PSU üreten; CWT, Enhance, Sirtec, Andyson, FSP, Super Flower, HEC, hatta Çin menşeili firmalar (Çin konusunu EVGA pek kullanmıyor, Thermaltake tarafında bir kaç model için geçerli) vb. lerinin urettiği farklı farklı modelleri mevcut. Bu iki firmayı PSU kaliteleri uzerinden kıyaslamak gibi manasız bir soru sebebiyle gereksiz tartışmalar yapmanın bir anlamı yok ki misal, Seasonic ile FSP'yi ikisi de uretici olmasına rağmen kıyaslamak da anlamsız.

Son düzenleme:
EVGA'nın bir tarafta Supernova P2 veya G2 gibi çok üst düzey modeli de W1 gibi vasat altı modeli de mevcut. Aynı durum Thermaltake için de geçerli. Ayrıca, bu iki marka da PSU üreticisi değil ve piyasada PSU üreten; CWT, Enhance, Sirtec, Andyson, FSP, Super Flower, HEC, hatta Çin menşeli firmalar (Çin konusunu EVGA pek kullanmıyor, Thermaltake tarafında birkaç model için geçerli) vb. lerinin urettiği farklı farklı modelleri mevcut. Bu iki firmayı PSU kaliteleri uzerinden kıyaslamak gibi manasız bir soru sebebiyle gereksiz tartışmalar yapmanın bir anlamı yok ki misal, Seasonic ile FSP'yi ikisi de uretici olmasına rağmen kıyaslamak da anlamsız.

Batıdaki donanımcılar Seasonic derler genelde orası ayrı. Bir marka ile tecrüben olur fikir beyan edersin. Tüm mesele bu! Burada bir mesajda soruyu sorma sebebi mi yazdım maksat tartışmak değil. Bakarsan sataşan arkadaşa şaka amaçlı sataşıyorum. Tartışma kesinlikle yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı