EVGA RTX 2060 Super 83-84 derece

Zanno

Decapat
Yaklaşık 1-1.5 hafta önce aldığım EVGA RTX 2060 Super SC Gaming oyun oynarken 83-84 derece ulaşıp orada kitleniyor 84'ün üzerini görmedim. Boştayken 40-43 derece. Kullandığım kasa THERMALTAKE VERSA J23 TEMPERED GLASS RGB 3x120mm FANLI MidT SİYAH GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Yeni ekran kartının bu kadar yüksek sıcaklığa ulaşması normal mi? İleride sıkıntı çıkarır mı? Bir de sıcaklığını düşürmek için yapabileceğim bir şey var mı?

Kardeşim ben de dün aynı ekran kartını aldım ve bende de aynı sorun mevcut. Boşta 35 derece iken 3A bir oyuna girdiğimde sıcaklık birden 83-84 dereceye sabitleniyor. Acaba yaptığın undervoltun ekran görüntüsünü atabilir misin ya da bulduğun başka bir çözüm var mı?

Undervoltu EVGA'nın Precision X1 diye programı var oradan yaptım. 1.5-2 haftadır undervoltlu kullanıyorum sıkıntı yaşamadım açıkçası. Yaptıktan sonra sıcaklık 65 ila 70 arasında seyrediyor oynadığım oyuna göre. Undervoltuda araştırdım biraz tamamen zararsız deniyor ama yinede garantiye göndericem gibi havaların biraz daha soğumasını bekliyorum fark yaratırmı diye. Başka çözüm olarak yani birkaç sebebi olabilirmiş. Havanın sıcak olması , kasanın hava akışının kötü olması , yada aldığın ekran kartının hatalı olması. Senin kasa modelin neydi?

Undervoltu EVGA'nın Precision X1 diye programı var oradan yaptım. 1.5-2 haftadır undervoltlu kullanıyorum sıkıntı yaşamadım açıkçası. Yaptıktan sonra sıcaklık 65 ila 70 arasında seyrediyor oynadığım oyuna göre. Undervoltuda araştırdım biraz tamamen zararsız deniyor ama yinede garantiye göndericem gibi havaların biraz daha soğumasını bekliyorum fark yaratırmı diye. Başka çözüm olarak yani birkaç sebebi olabilirmiş. Havanın sıcak olması , kasanın hava akışının kötü olması , yada aldığın ekran kartının hatalı olması. Senin kasa modelin neydi?
Xigmatek İstanbul usta. Yani ben de undervolt yaptım ama direk tak çalıştır yapmak isterdim bayağı uğraştım ve hala tam düzgün olduğundan emin değilim. Acaba rica etsem undrrvolt ayarlarını paylaşır mısın ?
Vatandan almıştım. Şimdi vatana götürüp iade edebilir miyim ? Yerine direk msi gtx 1660 super gaming x alsam. Üstüne param artsa. Vallahi billahi şu ekran kartını aldığıma bin pişman oldum.

Son düzenleme:
Xigmatek İstanbul usta. Yani ben de undervolt yaptım ama direk tak çalıştır yapmak isterdim bayağı uğraştım ve hala tam düzgün olduğundan emin değilim. Acaba rica etsem undrrvolt ayarlarını paylaşır mısın ?
Vatandan almıştım. Şimdi vatana götürüp iade edebilir miyim ? Yerine direk msi gtx 1660 super gaming x alsam. Üstüne param artsa. Vallahi billahi şu ekran kartını aldığıma bin pişman oldum.
11.png

ayarlarım böyle gpu temp yapan kısmı en aza çektim başka bişi değiştirmedim. Parasını geri alabilceğini sanmıyorum paketi açıldığından dolayı. Vatanla konuştum sıcaklık böyle falan diye onlarda kartı söküp gönderebiliriz dediler. Ben büyük ihtimalle garantiye göndercem. Başka ekran kartı alsan yine aynı sıkıntı çıkabilir. Ben bu modeli araştırıp almıştım ve hiç böyle ısınma sıkıntısıyla ilgili bişi bulamadım açıkçası umarım termal macun değişimi tarzı basit birşeyle sıkıntısı çözülür. Senin kasanında önü kapalı gibi duruyor. Ön kapağını açıp öyle bir test et istersen . Yapabilceğin büyük ihtimalle kesin bir çözüm var oda ekran kartı için sıvı soğutucu kullanman olabilir. Onada bi bak istersen

Yeni konular

Geri
Yukarı