Evga vs MSI vs Asus vs Zotac

Fuzzy Duck

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Almanca Öğretmeni
Bu ekran markalarının hepsi kendini ispatlamış iyi markalar bunu hepimiz biliyoruz fakat GTX970 üzerine yaptığım küçük araştırmada bu markaların sundukları performanslar arasında göze batan farklar var.

Örnek verecek olursak;
Evga GTX970 ssc acx 2.0+
Çekirdek Hızı1190Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Hızı7010MHz
[TBODY] [/TBODY]
MSI GTX970 gaming
Çekirdek Hızı1140Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Hızı7010MHz
[TBODY] [/TBODY]
Asus GTX970 rog strix
Çekirdek Hızı1114Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Hızı7010MHz
[TBODY] [/TBODY]
Zotac GTX970 amp! extreme core edition
Çekirdek Hızı1228Mhz
[TBODY] [/TBODY]
Bellek Hızı7200MHz
[TBODY] [/TBODY]
3x DisplayPort 1.2Var
[TBODY] [/TBODY]

Kartların fiyatları arasında 40~50TL civarında küçük bir değişme oluyor bu karar vermede etkili bir fiyat miktarı değil. İşin tuhaf kısmı bu kartlar arasında en uygun fiyatlısının Zotac olması. Displayport 1.2 'nin avantajını bilmiyorum.

Sorum bu kartlar arasında satıcıların sunduğu özellikler bölümünde gördüğümüz bu değerler dışında ne gibi farklar var?
Asus kartın arka plakası ve sessiz çalışması avantaj sağlıyor.
Zotac kartın boyutu büyük olduğu için kasaya sığdıramama durumu olabiliyor gibi bilgiler edindim.
Bunların ötesinde bu kartların diğerlerine göre artıları eksileri neler, ve karar verirken nelere dikkat etmek gerekiyor bilgisi olan arkadaşlarımızdan öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Evga GTX970 ssc acx 2.0+ ile Msi GTX970 gaming kartları arasında kaldım. aralarında tam tamına 36TL fark var. Evga:1536TL Msi:1500TL (Vatan'da)
Sistemi toplamaktaki amaç belli fakat hangi kart tercih edilebilir ve neden tercih edilmelidir ?
Not: Evga'nın kartındaki (SSC ACX 2.0+) ne anlama geliyor ?
O.C ile alaklı ise; O.C yapmak isteyen Evga,
O.C yapmak istemeyen MSİ tercih edebilir gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı