Evin altındaki kafeden internet çekme

ucankaçanadam

Kilopat
Daha fazla  
Benim evimin altında bir kafe var ve Wi-Fi'si evime çekiyor. Bazen 3 bazen 2 diş hatta bazen ful çekiyor 3 ve Full çekerken internet hızlı 2'ye düşünce kullanılmayacak kadar yavaş. Malum öğrenci evi ve aylık internet parası vermek istemiyorum. 100 liraya Xiaomi'nin Wi-Fi güçlendiricisini alıp kullansam sizce randıman alabilir miyim? Şöyle özetleyeyim Full çekince CS:GO'da ping olmadığı bile oluyor. Sanıyorum ki biraz hızlı bir internet. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O alacağın WiFi güçlendirici ne kadar verimlidir onu bilemem ama iyi bir güçlendiriciyle internet kafenin bağlantısı seni ihya eder 😀 İnternet kafelerdeki bağlantı klasik ev tipi bağlantı gibi değildir, özel altyapıyla gelir, o yüzden eğer kafeci sorun etmiyorsa değerlendirebilirsin.

Benim evimin altında bir kafe var ve Wi-Fi'si evime çekiyor. Bazen 3 bazen 2 diş hatta bazen ful çekiyor 3 ve Full çekerken internet hızlı 2'ye düşünce kullanılmayacak kadar yavaş. Malum öğrenci evi ve aylık internet parası vermek istemiyorum. 100 liraya Xiaomi'nin Wi-Fi güçlendiricisini alıp kullansam sizce randıman alabilir miyim? Şöyle özetleyeyim Full çekince CS:GO'da ping olmadığı bile oluyor. Sanıyorum ki biraz hızlı bir internet. Cevaplarınızı bekliyorum.
Kafeyle anlaşmadan kaçak yolla yapma bence kankam. Kafe sahibi kaçak kullandığını anlarsa başın büyük yanar.

Xiaomi'nin Wifi güçlendiricisi çok fayda etmiyor. Ben yazlıkta kullanıyorum fakat memnun değilim. Eğer mesafe çok uzak değilse ve kafe sahibi durumdan haberdarsa, uzun bir ethernet kablosu ile evinize bir kablo çekin. O kabloyu da 150-200 TL civarına alacağınız bir router'a bağlayıp router ile interneti dağıtın derim. Daha mantıklı olacaktır.

Arkadaşlar internet kafe değil normal bildiğimiz kafe sahibi tabii ki de haberdar değil bir çay içip şifreyi istedim :) Xiaomi'den ümitliydim ancak bilemedim şimdi.

Sinyal arttırıcı olarak bahsettiğiniz ürün şu mu ?

1642730217777.png

Eğer bu ise bulaşmayın. Bir işe yaramaz. Router bakın onun yerine.

Aslında buydu ancak bunun USB gibi olanları varmış oda Xiaomi marka. Letgo'da 40 TL'ye buldum yarın gidip alacağım 40 lira artık teknoloji piyasasında hiçbir şey denemeye değer görüyorum işe yaramasa bile canım yanmaz.
Sinyal arttırıcı olarak bahsettiğiniz ürün şu mu ?

Eki Görüntüle 1276667

Eğer bu ise bulaşmayın. Bir işe yaramaz. Router bakın onun yerine.

Yeni konular

Geri
Yukarı