Evinizdeki Bir Örümceği Neden Hiçbir Zaman Öldürmemelisiniz

Sözün mantıklı aslında ama ben evimi doğa olarak görmediğimi söyledim. Önceki mesajımda yazmıştım evimin dışında ise zarar vermem, hatta ezilmesin diye salyangozları yoldan çekerim ama evimde acımam. @Lehaye
Edit: Şuan mesajımı tekrar okudum ve bize yaklaşmasın yazmışım, haklısın. Yine de sen kolunda kanını emen bir sinek gördüğünde sonuçta doğanın bir parçası diyip ellemiyor musun yoksa kovuyor musun.
Biraz konuştukça batmış olabilirim ama kendi fikrim şahsen bana yaklaşmalarını istemiyorum diyip şahsi fikrimi yazdım haklı bulmayabilirsin.

Son düzenleme:
Gördüğüm zaman yapıştırırım. Ölmek istemiyorlarsa evimden uzak dursunlar.
Onlar senin evinde değil sen onların evindesin. İnsanların en büyük hatası bu zaten. Yaşadıkları alanların onlara sahip olduğunu düşünmek. Asıl önemli olan tapu değil gerçekler. Bu dünyada biz yokken diğer canlılar vardı. Ve biz gelip onları öldürdük yaşam alanlarını yok ettik. Şimdi kalan azıcık yaşam alanlarına bile göz dikmiş vaziyetteyiz. Bir de onları utanmadan öldürmeye devam edip onlarla beraber yaşamayı kabullenmiyoruz. Ve sadece ZEVK için bile olsa onları öldürüyoruz. Ben ineklerin yiyecek için kesilmesinden bahsetmiyor. Fok balıklarının derileri için sopayla kafalarına vurularak öldürülmesinden bahsediyorum. Isinmak için vs. sadece saçmalık. Aynı ürünleri koyunları öldürmeden yünlerini alarak ta elde edebilirsiniz. Suni deri diye bir şey de icat edildi. Ayrıca adamlar neleri buldur ısınmak için hayvan derisinden başka bir yol bulamayacaklar mı? Neden bu kadar uzattım bende bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar senin evinde değil sen onların evindesin. İnsanların en büyük hatası bu zaten. Yaşadıkları alanların onlara sahip olduğunu düşünmek. Asıl önemli olan tapu değil gerçekler. Bu dünyada biz yokken diğer canlılar vardı. Ve biz gelip onları öldürdük yaşam alanlarını yok ettik. Şimdi kalan azıcık yaşam alanlarına bile göz dikmiş vaziyetteyiz. Bir de onları utanmadan öldürmeye devam edip onlarla beraber yaşamayı kabullenmiyoruz. Ve sadece ZEVK için bile olsa onları öldürüyoruz. Ben ineklerin yiyecek için kesilmesinden bahsetmiyor. Fok balıklarının derileri için sopayla kafalarına vurularak öldürülmesinden bahsediyorum. Isinmak için vs. sadece saçmalık. Aynı ürünleri koyunları öldürmeden yünlerini alarak ta elde edebilirsiniz. Suni deri diye bir şey de icat edildi. Ayrıca adamlar neleri buldur ısınmak için hayvan derisinden başka bir yol bulamayacaklar mı? Neden bu kadar uzattım bende bilmiyorum.
Doğanın kanunu kim güçlüyse hükmeder mantığı zaten, doğa bu sebeple acımasızdır, yaşamak için yeşil bitki dostlarımızı ve diğer canlıları yiyoruz malesef.

Ben öldürüyorum hatta cesedini ortada bırakıyorum. Bırakıyorum ki diğerleri görsünler. İbret olsun. Şaka bir yana öldürmek dışında elime alabilecek veya birşeyle tutabilecek olsam bende atarım ama non elemantal, pure damage vuran terlikle dalmak dışında yaklaşamıyorum...

Odamda veya mutfakta bulunmasına izin vermem. Diğer yerlerde olabilir. Sinek veya küçük böcekleri yediği için göz yumarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı