Evkiba satıcısından ürün almayın!

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
İnternetten alışverişte yaşadığım garip bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum.

08.11.2021 tarihinde, Vodafone'un "100 lira üzeri alışverişte 50 lira indirim" kampanyasından yararlanıp 5 adet ıslak mendil (75 TL) ve 1 adet 0 numara bebek bezi sipariş ettim.

16.11.2021 tarihinde gelen kolide tam 70 tane ıslak mendil vardı (bBebek bezi farklı firmadan gelmişti önceden). Piyasa değeri 1000 lirayı geçen bu paketin ihtimal dahilinde değil, kesin olarak sorunlu olduğunu düşündüm ve bununla ilgili firmaya ulaşmaya çalıştım ama hiçbir şekilde ulaşamadım. Vodafone ile görüştüğümde firmayla görüşün dediler.

Evkiba firmasını "0850-955-05-00" numarasından aradım ama ulaşamadım. "0216-693-38-31" numarasından ulaştım ama açmadılar. Aynı numara fax numarası olarak da gözüküyordu. Fax göndermeyi denedim ama hat düşmedi. "[email protected]" adresine mail attım ama geri dönüş yapılmadı. Firmanın sitesindeki adrese gideyim dedim ama adreste de Engin Grup diye bir firma var. Orayı aradığımda ise kendilerini Evkiba diye arayanların çok olduğunu söylediler.

Ardından internetteki şikayetlerini okuyayım dedim. Gerek "Şikayetvar" sitesinde, gerekse sosyal medya sayfalarında çok yoğun hakarete maruz kalmışlar. Öyle ki, İnstagram sayfalarında yorumları dahi kapatmışlar.

Bu firmanın sanal bir firma olduğunu düşünüyorum. Alışveriş yapanların ürünlerinin eksik, yanlış ya da fazla geldiği ile ilgili yorumlar gördüm. Eğer bu satıcıyı görürseniz alışveriş yapmamanızı öneriyorum.

İyi sosyaller.

Daha sonra adamlar arayıp hak iddia ettiğinde adam ne diyecek?
Konu sahibi, satıcı ile her yoldan iletişime geçmeyi denemiş fakat satıcı ya telefonları açmamış ya da sahte/farklı iletişim bilgileri kullanmış. Ürünleri çöpe atmak veya bi köşe de "Belki iletişime geçerler." diye ömür boyu bekletmek mantıklı değil.

Ben bir süre daha benimle iletişime geçilmesini beklerdim; telefon vs. gelmiyorsa ürünleri satardım 🙂

@Vesselam13 5 ürün parası kesildi. 75 lira ödedik 5 ürün için ama 70 tane geldi. Şu anda ürünün tanesi internetten en ucuz 16 lira ve 4 lira da kargo dersek 20 lira. Hadi mağazadan 16 liraya alınsa 1120 lira yapar. Bizden 75 lira kesildi.

Son olarak yeniden Vodafone ile görüştük. Firmaya iletip size dönüş yapacağız dediler. Aralığın sonuna kadar bekleyeceğim. Eğer herhangi bir dönüş olmazsa ıslak mendilleri oğlumun 2 ay kadar küvezde kaldığı hastaneye bağışlayacağım.

@Vesselam13 5 ürün parası kesildi. 75 lira ödedik 5 ürün için ama 70 tane geldi. Şu anda ürünün tanesi internetten en ucuz 16 lira ve 4 lira da kargo dersek 20 lira. Hadi mağazadan 16 liraya alınsa 1120 lira yapar. Bizden 75 lira kesildi.

Son olarak yeniden Vodafone ile görüştük. Firmaya iletip size dönüş yapacağız dediler. Aralığın sonuna kadar bekleyeceğim. Eğer herhangi bir dönüş olmazsa ıslak mendilleri oğlumun 2 ay kadar küvezde kaldığı hastaneye bağışlayacağım.
Nereden baksan kral hareket 👏👏

@Garibo Firmaya hiçbir şekilde ulaşamıyoruz hâlâ. Şu faturayı yazarken hiç mi akıl etmediler, demediler mi 70 ıslak mendil nasıl 75 lira olur diye?

1638866618902.png

Adamların depo adresini buldum, onu aratıyorum. Orası da Engin Grup'a ait bir depo. Engin Grup'u aradığımda ise onlar da Evkiba diye kendilerini sürekli aradıklarını söylüyorlar.

Eşimin amcası avukat. Onunla bu konuyu görüştüm. Ticaret sicilinden yola çıkarak ulaşabileceğimi söyledi. Sicilini buldum, İstanbul Ticaret Odası'na Bilgi Edinme Formu gönderdim firma ile ilgili. Ondan da bir şey çıkmazsa artık umrumda değil.

Firma ile ilgili şikayetlere bakıyorum arada. Her gün birçok şikayet geliyor ürünlerin eksik geldiğiyle ilgili. Kimse de muhatap bulamamış karşısında. Şikayetleri siz de rahatlıkla bulabilirsiniz ilgili siteden.

Tekrar söylüyorum. Bu firma birçok e-ticaret sitesinde satış yapıyor, firmanın hiçbir iletişim adresi gerçek değil. Bu firmadan uzak durun arkadaşlar.
Güncelleme:

Geçtiğimiz ay İstanbul Ticaret Odası'na güncel adres ve irtibat bilgilerini istediğime dair yazı göndermiştim. Gelen cevapta da aynı adres mevcut.

1641190058018.png

Engin Grup firmasının sitesine baktığımda, Evkiba'nın bu şirkete 2013 yılında katıldığını gördüm. Ama Engin Grup'u aradığımda onlarla bir alakasının olmadığını söylemişlerdi.

Gelen maili, şirketin merkez ve depo adreslerinin sicil numaralarını avukata verdim, ulaşmaya çalışacaklar. Ocak sonuna kadar bir şey çıkmazsa artık umrumda değil. Firma bütün kapılarını kapatmışsa ben daha ne yapabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı