Evlenemezsem diye korkuyorum

Yaş 15 daha hiçbir kızla gerçek hayatta çıkmadım, açılamıyorum. Zaten reddedilme korkusu falan. Yaş 15 hiç sevgilim olmadı ya hiç evlenemezsem? Bu dünyaya 1 kere geliyorsun.
Yaşın daha 15 ne panik yapıyorsun , iş bulunca rahat evlenirsin ve ne kadar iyi iş o kadar güzellik. O yüzden derslerine CalisMA ve sınavda hepsini at sonra hepsi tutsun ve hayatını yaşa.

Ben de ya evlenirsem diye korkuyorum. Düğün masrafı falan, off çok korkunç 😰
Masraf olarak bakmayın. Belki anlaşırsanız düğünsüz de evlenirsiniz.
Gerçekten evlenmeyi bu kadar istiyor musunuz ya?
Hocam İslam'da evlililğin yeri önemli. Eğer Müslümansa önemli.

1 dakika sonra başımıza ne geleceği belli değilken daha 15 yaşında belki de bir 15 sene sonrasını düşünmeye hiç gerek yok.
O zaman hiç plan yapmayalım.

Yaş 15 daha hiçbir kızla gerçek hayatta çıkmadım, açılamıyorum. Zaten reddedilme korkusu falan. Yaş 15 hiç sevgilim olmadı ya hiç evlenemezsem? Bu dünyaya 1 kere geliyorsun.

15 yaşında bir kızı seviyorsan ya ergenlik hevesidir ya da abazalığın tutmuşdur.
Yaş daha küçük büyü meslek falan edin öyle düşün bu işleri. Ayrıca tavsiye üniversite bitene kadar manit işlerine girişme.

Masraf olarak bakmayın. Belki anlaşırsanız düğünsüz de evlenirsiniz.

Hocam İslam'da evlililğin yeri önemli. Eğer Müslümansa önemli.

O zaman hiç plan yapmayalım.
Hiç plan yapmayalım demedim ben. Plan yapılacak yaşa gelmeden sen istediğin planı yap, o plan istediğin gibi sonuçlanmazsa boşuna plan yapmış olursun. Her şeyin bir yaşı var.

Yaşınız daha 15 takmayın bu kadar. Sevgili olayı için de kasmayın rahat olun dünyaya bir kere geliyorsunuz. İsterse reddedilin başka kız mı yok? Size benden bir tavsiye sakın erken evlenmek gibi bir hata yapma hayatını yaşa. Yoksa daha 18 yaşında hayata 100 bin TL borç ile başlamış oluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı