Evlenemezsem diye korkuyorum

Ben de ya evlenirsem diye korkuyorum. Düğün masrafı falan, off çok korkunç 😰
Düğün yapmak kanun değil ki. Yurt dışına balayına gitmek varken niye o parayı düğün salonunda en az yarısını tanımadığım insanlar yemek yesin göbek atsın eğlensin diye vereyim ki? Kızı ikna et yurt dışına çıkın gidin hiç kimse düğün için zorlayamaz seni. Avrupa turu mu düğün mü sorusuna düğün diyecek kızın akli dengesi yerinde değildir zaten. Ben de düğünden nefret ederim ve daha evlenmeme çok var ama şimdiden düğün yapmama konusunda çok netim. Aptal bir geleneğe 500 bin TL asla vermem. Elalem ne dermiş umurumda olmaz. Elalemin de taa...

Neden kendimi durduk yere kaç bin TL borçlandırayım ha? Neden kendimi kısıtlayım neden kendime birçok sorumluluk takıyım? Benim gözümde evlilik neslini devam ettirmek için bir saçmalık.

Her şeyin zamanı var vs. de 15 yaşında aklı eriyor artık.
Anlıyorum. Şimdi bir şeylere akıl ermesi başka bir konu, bilmem ne kadar zaman sonrası için şunu yapmayacağım diye plan yapması bambaşka bir konu. Sende 17 yaşındasın ve şu dünyada ikinizin toplam yaşından daha fazla zaman geçirmiş birisi ve "şunu şöyle yapacağım" diye akıldan geçirmek, paylaşmak vs gibi sizin yaşınızda kararlar almış birisi olarak o alınan kararların hiçbirinin bugün bir geçerliliğinin olmadığını söylemek isterim.

Sende karşı argüman olarak "e sende olmadı diye bir başkasında olmayacak değil ya" diye sığ ve yüzeysel bir cevap vereceksin, bende 1 dakika sonra ne olacağımız belli değil diyeceğim. Sizin yaşınızda alınan kararlar veya hayata dair planlar 2 gün sonra gerçekleşmediğinde hayal kırıklıklarıyla dolmaya başlıyorsunuz da, ben 36 yaşı bitmek üzere olan birisi olarak sizlere bir cümle de olsa yol göstermeye çalışıyorum.

Ya da düşünün istediğinizi bana ne?! nasılsa hepsi olmayacağı için hayal kırıklarıyla boğuştuğunuz da anlarsınız dediklerimi de, ona da artık bir kılıf bulursunuz siz.

Haydi selametle!

Düğün yapmak kanun değil ki. Yurt dışına balayına gitmek varken niye o parayı düğün salonunda en az yarısını tanımadığım insanlar yemek yesin göbek atsın eğlensin diye vereyim ki? Kızı ikna et yurt dışına çıkın gidin hiç kimse düğün için zorlayamaz seni. Avrupa turu mu düğün mü sorusuna düğün diyecek kızın akli dengesi yerinde değildir zaten. Ben de düğünden nefret ederim ve daha evlenmeme çok var ama şimdiden düğün yapmama konusunda çok netim. Aptal bir geleneğe 500 bin TL asla vermem. Elalem ne dermiş umurumda olmaz. Elalemin de taa...
İyi, hoş diyorsun ama kız tarafı millet ne der derdinde ve haliyle kızın üstünde genelde baskı oluyor. O parayı illa bir yerlere gömeceksem aynen senin dediğin gibi gezmeye harcarım.

Evlilik bir gereklilik midir gerçekten? Askerlik mi bu yaşın gelince yapılacak bişi olsun? Doğru kişi olduğuna inandığınız biriyle karşılaşınca düşünürsünüz böyle şeyleri. Ortalık sırf evlenmiş olmak için evlenen, çocuk yapmış olmak için çocuk sahibi olan, hayalini kurduğu hayatı yaşamak yerine ailesinin yönlendirdiği hayata sıkışmış insanlarla dolu. Bu yaşta düşünmeyin bunları. Bişi kaybetmezsiniz.

Geri
Yukarı