EVO Plus 500 GB 639 TL'ye düştü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
SATA vs M.2'den bahsetmiyorum. 860 EVO vs SanDisk Ultra 3D M.2 SSD'den bahsediyorum.

3-4 GB'lık bir RAR dosyasını ışık hızında extract etmek bile yeterli NVMe için. Uzun ömür kısmına biraz fazla takılıyor insanlar. Aynı fiyata SATA SSD'yi öncelik olarak düşünmezdim, daha ucuz şekilde daha tercih edilesi.

Mesele kıytırık SSD değil mesele NVMe disklerin hala oyun ve günlük kullanımda daha hızlı olduğunu iddia etmen. Elimde 970 EVO ve 860 EVO var.

Çünkü daha hızlı? Şuradaki oyun yükleme hızı 3-5 saniye fark ediyorsa bu daha başlangıçtır. Aynı mantık Skyrim zamanında "10 saniye için HDD varken niye SSD alayım?" diyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

683TL yazıyor şu an.

Yahu yine konu nereden nereye geldi. Gidin sırf Samsung diye SATA SSD alın. Samsung'un üzerine SSD firması yoktur olamaz. Biz başka markaları savunanalar dünyanın en kötü en adi insanlarıyız. SanDisk'te beş kuruş etmez.

Hala ısrar ile konuyu samsung- başka markaya getiriyorsun.
860 ile kıyaslaman gereken ürün bu: SanDisk 500 GB Ultra 3D SDSSDH3-500G-G25 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu daha ucuz alınabilir. Neden alınmasın. Sen hala ne demek istediğimi anlamıyorsun, anlamamakta ısrar ediyorsun. Büyük harfle yazmak serbest olsa sana 72 punto büyük büyük harfler ile yazsam keşke. Bak sadece şu soruya cevap ver marka, ürün, model vs. hiçbir şeyi düşünme:
1- 300 TBW ömrü olan bir disk var kimin ürettiği belli değil üstünde hiçbir marka yok.
2- 200 TBW ömrü olan bir disk var kimin ürettiği belli değil üstünde hiçbir marka yok.
1. ürün 510 lira 2. ürün 550 lira hangisini seçerdin?
Seni ilgilendiren tek fark bu. Gördün mü 1. ürünü almak daha mantıklı.

Gelelim 2. soruya.
1- 300 TBW ömrü olan bir disk var kimin ürettiği belli değil üstünde hiçbir marka yok.
2- 200 TBW ömrü olan bir disk var kimin ürettiği belli değil üstünde hiçbir marka yok.
1. ürün 510 TL, 2. ürün 450 TL şimdi hangisini seçerdin? bu durumda 2. de alınabilir 1. de çünkü fiyat farkı, bütçeye uygunluk işin içine giriyor. Ama 1. soru da daha iyiyi daha ucuza almak varken gidip 2. yi almak saçmalık oluyor değil mi?
3-4 GB'lık bir RAR dosyasını ışık hızında extract etmek bile yeterli NVMe için. Uzun ömür kısmına biraz fazla takılıyor insanlar. Aynı fiyata SATA SSD'yi öncelik olarak düşünmezdim, daha ucuz şekilde daha tercih edilesi.

Çünkü daha hızlı? Şuradaki oyun yükleme hızı 3-5 saniye fark ediyorsa bu daha başlangıçtır. Aynı mantık Skyrim zamanında "10 saniye için HDD varken niye SSD alayım?" diyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yukarıda yazdım sabahtan akşama dosya taşımıyoruz, dosya rarlamıyoruz. Buyur oyun farkları.

Not : Arkadaşın bahsettiği NVMe diskin hızı 970 den %30 daha az.

Burada dediklerinize katılıyorum fakat şu ikili arasından hangisini tercih ederdiniz?

Yukarıda yazdım sabahtan akşama dosya taşımıyoruz, dosya rarlamıyoruz. Buyur oyun farkları.
Taşımıyorsunuz evet, fakat ileride oyunlar M:2'larda Sata'lardan daha hızlı açılacak. Skyrim vaktini hatırlatayim.
Burada dediklerinize katılıyorum fakat şu ikili arasından hangisini tercih ederdiniz?
SanDisk Ultra 3D.

Yeni nesil konsollar bir anlam ifade etmiyor sanırım. SSD'ler ilk yaygınlaştığında da oyunların HDD ve SSD yükleme süreleri birbirine çok yakındı o dönemleri yaşadıysan eğer. Yeni nesil konsollar oyun sektöründe tıkanıklığı açar o zaman niye bu aletler 500 mb okuma yazma hızlı düz SSD'ler ile gelmedi? Uzun ömür diye fiyatları her sene düşen bir önceki teknoloji SATA SSD'lere aynı paraya vermenin mantıklı tarafı nedir?

Skyrim zamanı dediğiniz nedir? Video varsa atar mısınız merak ettim.
Video değil. O zaman "HDD ile SSD arasında 10 saniye fark var SSD alınmaz" deniyordu. Şu anki durum da aynısı.
Yeni nesil konsollar bir anlam ifade etmiyor sanırım. SSD'ler ilk yaygınlaştığında da oyunların HDD ve SSD yükleme süreleri birbirine çok yakındı o dönemleri yaşadıysan eğer. Yeni nesil konsollar oyun sektöründe tıkanıklığı açar o zaman niye bu aletler 500 mb okuma yazma hızlı düz SSD'ler ile gelmedi? Uzun ömür diye fiyatları her sene düşen bir önceki teknoloji SATA SSD'lere aynı paraya vermenin mantıklı tarafı nedir?

Aynen öyle, neden PS5'de 980 Pro gücünde veya neden XSX'de SN750 gücünde SSD kullanıldı?
Yeni nesil konsollar oyunların standardını belirler, grafikler konsollara oranla artar, teknolojiler konsollarla gelişir.

Video değil. O zaman "HDD ile SSD arasında 10 saniye fark var SSD alınmaz" deniyordu. Şu anki durum da aynısı.

Aynen öyle, neden PS5'de 980 Pro gücünde veya neden XSX'de SN750 gücünde SSD kullanıldı?
Yeni nesil konsollar oyunların standardını belirler, grafikler konsollara oranla artar, teknolojiler konsollarla gelişir.
Ben hiç öyle bir döneme denk gelmemiştim, SSD çıktığından beri HDD ile aralarında inanılmaz bir hız farkı var diye aklımda kalmış, o yüzden sordum video varsa atar mısınız diye, SSD'nin hızını görmezden gelen insanlar var mıydı o zamanlar cidden?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı