İnceleme Evofone garanti incelemesi

Öncelikle Kesinlikle Evofone dan ürün almamanız gerektiğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bluetooth kulaklığımın kutusunun bataryası bozulduğu ve kapağı gıcırdadığı için yollamıştım. Fakat cihazım bana ulaştığında üzerinde kulak yağı ve kiri vardı, üstüne üstlük kapağının gıcırtısını dahi çözmemişler. Cihazınızı sıfırladık diye yolladılar, o bile yapılmamış.

Ben de şikayet ettim kendilerini destek ekibine, onların verdiği cevapları ve kulaklığın halini ekliyorum.

1660321566836.png
1660321583118.png

Gördüğünüz gibi cihaz sıfırlanmamış ve kulak kiri ile bana geri gelmiş. Gıcırdaması bile devam ediyor.

Ekran görüntüsü 2022-08-12 185819.png

Ve pişkin pişkin yapmadıkları işlem için cihazı tekrar göndermemi söylüyorlar. Yani gerçekten incelenmiş olsa duyarsın sesi gres sürersin geçer sorun.
gıcırtı da bu şekilde, her türlü duyarsın.

Kulak kiri konusundaki açıklamaları da bu şekilde.
1660321655544.png

1660321879707.png

Yani özetle bana anlatılmak istenen şu;
Kulaklıkları bağladıkları makinede test yaparken, makineyi temizlemeden işlem yapmışlar, 50 kişinin kiri burada olabilir şu an.

Gerçekten rezil bir firma, yanaşmayın derim.

O kulak kiri olayını Samsung Galaxy Buds ile de yaşamıştım. Seste sorun vardı ve cozumlemedikleri gibi her yollayisimda farklı bir zarar vererek yolladılar. Birinde kulak kiri birinde kutusu cizik birinde parmak izi kapli vs.
Bu rezillikler Bluetooth kulaklıklarin servislerinde genel olarak var sanırım.

Oradaki çalışan test amaçlı kulağına soktu büyük ihtimalle.
Yani sağlık standartları sebebi ile olmaması gereken şeyler. Gerçekten rezalet bir durum. Beni aramalarını bekleyeceğim pazartesiye kadar, sonrasında tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim.

O kulak kiri olayını Samsung Galaxy Buds ile de yaşamıştım. Seste sorun vardı ve cozumlemedikleri gibi her yollayisimda farklı bir zarar vererek yolladılar. Birinde kulak kiri birinde kutusu cizik birinde parmak izi kapli vs.
Bu rezillikler Bluetooth kulaklıklarin servislerinde genel olarak var sanırım.
Yani ben iade etmeye çalıştım ürünü ilk ayda, dedi ki siz bunu kullandınız o yüzden iade kabul edemiyoruz. Kulak kirinizin geçtiği bir cihazı başkasına vermek uygunsuz olur anlayacağınız dendi.

Şu durumdan sonra komik cidden.

Bu durumda garantiye güzel bir küfür edip kapağı kendiniz yağlayın.

Size güzel bir yağlama kabı yapmayı da öğretebilirim.
1. Bakkalda satılan küçük Japon yapıştırıcı tüplerinden alıp içindekini bitirdikten sonra altındaki kapağı açıp içini iyice temizliyoruz.
2. Daha sonra tüpün ucunda yarım santim kalacak şekilde kesip üzerine enjektör iğnesi takıyoruz.(ucunu kıralım mümkünse)
3. Son olarak enjektör ucunun yeşil kısmıyla yapıştırıcı tüpünün birleştiği noktayı iple sıkıca sarıp üstüne Japon yapıştırıcı dökerek kaskatı hale gelmesini sağlıyoruz. Zaten hızlıca kuruyacaktır.
4. Bu işlemden sonra alt kapaktan makine yağı veya bulamazsanız zeytinyağı doldurarak kapatın. Artık elinizde iğne ucunun anca girebildiği yerleri yağlayabilen bir şişeniz var. Bu yolla kulaklığın menteşesine birkaç damla yeterli olur. En kenarlarına bir tane de ortaya damlatırsınız ses kesilir.

Bu durumda garantiye güzel bir küfür edip kapağı kendiniz yağlayın.

Size güzel bir yağlama kabı yapmayı da öğretebilirim.
1. Bakkalda satılan küçük Japon yapıştırıcı tüplerinden alıp içindekini bitirdikten sonra altındaki kapağı açıp içini iyice temizliyoruz.
2. Daha sonra tüpün ucunda yarım santim kalacak şekilde kesip üzerine enjektör iğnesi takıyoruz.(ucunu kıralım mümkünse)
3. Son olarak enjektör ucunun yeşil kısmıyla yapıştırıcı tüpünün birleştiği noktayı iple sıkıca sarıp üstüne Japon yapıştırıcı dökerek kaskatı hale gelmesini sağlıyoruz. Zaten hızlıca kuruyacaktır.
4. Bu işlemden sonra alt kapaktan makine yağı veya bulamazsanız zeytinyağı doldurarak kapatın. Artık elinizde iğne ucunun anca girebildiği yerleri yağlayabilen bir şişeniz var. Bu yolla kulaklığın menteşesine birkaç damla yeterli olur. En kenarlarına bir tane de ortaya damlatırsınız ses kesilir.
Evet fakat bataryası da sıkıntılı onu çözemiyorum işte. Bakalım bana ulaştılar. İstanbul birimi ilgilenecekmiş. Umarım bu rezilliği çözecek bir adım atarlar.

Geri
Yukarı