Evrendeki en kıymetli şey nedir?

Huzur, sağlık, rahat, konfor vs. birçok şeyi para ile alabilirsiniz. Şimdi gelip "paran var ama sağlığın yoksa kötü" geyiği yapmayın. Asgari ücretli biri ve bir milyarderin aynı hastalığa yakalandığını düşünün sizce hangisinin sağlığına kavuşması daha kolay. Millet evladı için 3-4 milyon euro yardım toplamaya çalışıyor kimisinin evladı ellerinde sırf para toplayamadı diye vefat ediyor. Belki zengin olsalar yine de evlatları vefat edecek ama en azından ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. O yüzden yeteri kadar paranız var ise huzur da geliyor, sağlık da geliyor.

Not: Zaman diyen arkadaşlar paranız olmadığı için sabahtan akşama kadar çalışıyorsunuz gününüzün yarısı boşa gidiyor, eğer yeterince paranız olursa çalışmazsınız yani o günün yarısını da satın almış olursunuz.

En kıymetli şey zaman olsa o kadar kişi asgari ücrete satar mı? Para.
Bu tamamen kader ve çağresizlikten kaynaklı. Gelişmiş bir ülkedeki insanın özellikle ekonomik olarak iyi bir ülkede yaşayan birinin para dan çok daha kıymetli şeyleri vardır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Huzur, sağlık, rahat, konfor vs. birçok şeyi para ile alabilirsiniz. Şimdi gelip "paran var ama sağlığın yoksa kötü" geyiği yapmayın. Asgari ücretli biri ve bir milyarderin aynı hastalığa yakalandığını düşünün sizce hangisinin sağlığına kavuşması daha kolay. Millet evladı için 3-4 milyon euro yardım toplamaya çalışıyor kimisinin evladı ellerinde sırf para toplayamadı diye vefat ediyor. Belki zengin olsalar yine de evlatları vefat edecek ama en azından ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. O yüzden yeteri kadar paranız var ise huzur da geliyor, sağlık da geliyor.

Not: Zaman diyen arkadaşlar paranız olmadığı için sabahtan akşama kadar çalışıyorsunuz gününüzün yarısı boşa gidiyor, eğer yeterince paranız olursa çalışmazsınız yani o günün yarısını da satın almış olursunuz.
Dünyanın en zengini de olsan o zaman geçip gidiyor sen yaşlanıyorsun ve herkes gibi ölüyorsun o paraların bir kıymeti kalmıyor fakat hayatını daha güzel geçiriyorsun veya yaşam süreni daha çok uzatıyorsun ama eninde sonunda ölüyorsun çünkü zaman geçiyor ve geri gelmiyor bu yüzden en değerli şey para olmuyor. Tabi sağlık konusu farklı zenginsen daha hızlı sağlığına kavuşabilirsin fakat para gene çözüm değil tedavisi olmayan hastalıklarda zenginde fakirde aynı kadere sahip.

Geri
Yukarı