Evrendeki en küçük şey nedir?

Evrende en küçük bir şey yoktur. Her şeye güç veren enerji yani Allah'ın gücü bile çok büyük bir şeye denk geliyor. Hiçbir zaman en küçük bu diyemeyiz yani. İşin ilahi yanı bir yana baktığımız zaman evrendeki canlılık (En azından dünyadaki ekosistem) gereği her şey hücrelerden oluşuyor. bugün baktığımız zaman göremeyeceğimiz bir sürü şey var. Onları bile şuanki teknoloji ile göremiyoruz. onun da derinine inince daha yeni şeyler çıkacaktır eminim. Eğer bu küçülmenin milyon aşama sonucu sona eriştiğini varsayabilirsek, en sonda bir ilahi güç çıkıyor ortaya. Evrenin oluşumu ve devamında her şey bir hücreden oluşmakta. Çoğalan her şey değişerek yeni birimlere dönüşüyor. Bu mantıkla bakarsak. İleride bizden büyük daha güçlü canlıların çıkması bir muhtemel ama görünebilir bir şekilde mantıklı bir durum olabilir. Böyle işte.

Evet arkadaşlar, evrendeki en küçük şey nedir? Bunu merak ettim ve size sormak istedim.
Ben en küçüğü "sicim" diye biliyorum ama eski bir kaynaktan bulmuştum, belki yapılan çalışmalar ile bu bilgi geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Barış Özcan'ın bir videosunda sicim ve kuantum köpüğü yazıyordu sanırım değişmedi hala.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı