Evrim hakkında yanlış bilinen bilgiler

Konu altına evrim hakkında ülkemizde yanlış bilinenleri yazabilirsiniz. Öncelikle ben başlıyorum:

Evrim teori değildir, kanıtlanmıştır!

İnsanlar günümüz maymunundan gelmez. Goril ve şempanzeler gibi modern kuyruksuz maymunlarla insan türünün 6 milyon yıl önce yaşamış olan bir ortak atası vardır. Ortak atadan önce insansılar ayrıldı ve evrim geçirerek bugünkü insanı doğurmuştur.
Evet evrim hakkında yanlış bilinen bir şey söyleyeyim size, evrimin gerçekliği.

Hocam görüşünüz az çok belli yani söylemeyeyim diyorum da.

Hayır. Evrim hakkında yaptığım çok bir araştırma yok. O sebepten bir fikrim yok. Dinlediğim kişiler hep farklı farklı şeyler anlatıyor. Şu an için sadece maymundan gelme olayını kabul etmiyorum.

Onun harici 2000 yıl önceki insanlar bizden farklı mıydı? Bu hale nasıl döndük? Ya da 500 yıl sonra ne hale geleceğiz? Gibi soruların cevabı bende daha yok. Araştırma yapmam gerekli.

Hayır. Evrim hakkında yaptığım çok bir araştırma yok. O sebepten bir fikrim yok. Dinlediğim kişiler hep farklı farklı şeyler anlatıyor. Şu an için sadece maymundan gelme olayını kabul etmiyorum.

Onun harici 2000 yıl önceki insanlar bizden farklı mıydı? Bu hale nasıl döndük? Ya da 500 yıl sonra ne hale geleceğiz? Gibi soruların cevabı bende daha yok. Araştırma yapmam gerekli.
Araştırmamışsanız, bilginiz yoksa bir konuda yorum yapmak için kendinizi nasıl yeterli buluyorsunuz anlamıyorum. Ben herhangi bir şeyi bilmiyorsam susarım, bilenleri dinlerim. Size de tavsiye ederim.

Şu an için sadece maymundan gelme olayını kabul etmiyorum.
Bunu kimse kabul etmiyor zaten çünkü böyle bir olay yok. Şu anki maymunlarla ortak ataya sahibiz, onlardan gelmedik.

Hocam yani ne desem bilemedim. Maymundan gelme olayını kabul etmemek demek ben yerçekimine inanmıyorum demekle eşdeğerdir.
@Xallt komik bir şey mi var?

Son düzenleme:
Araştırmamışsanız, bilginiz yoksa bir konuda yorum yapmak için kendinizi nasıl yeterli buluyorsunuz anlamıyorum. Ben herhangi bir şeyi bilmiyorsam susarım, bilenleri dinlerim. Size de tavsiye ederim.
Zaten evrimin kendisi hakkında doğrudan bir yorumda bulunmadım. Sadece insanlara bunu kabul etirmenin zor olduğunu, bunu kendilerine doğrudan göstermelerini isteyeceğini söyledim.
Yer çekimini oturur gösterirsin ama bu uzun yıllarca olan şeyi inandırması anlatması zordur.

Deseydim ki yok bu yalan saçma şöyle böyle haklıydınız.
Bunu kimse kabul etmiyor zaten çünkü böyle bir olay yok. Şu anki maymunlarla ortak ataya sahibiz, onlardan gelmedik.
Demek istediğim buydu.
Hocam yani ne desem bilemedim. Maymundan gelme olayını kabul etmemek demek ben yerçekimine inanmıyorum demekle eşdeğerdir.
İnançlar işte inançlar. @metallica1983

Yeni konular

Geri
Yukarı