"Evrimi Bitiren Video!" Videosuna Evrim Ağacı Kanalından Cevap

Mesajın çevirisi bu ise konuyu anladım sanırım.

Ana konumuza dönelim.

Şahsen dediğimin arkasındayım. :)

Bizim sistemimizde, bu konulara Lise'de girilmeye başlanıyor. Burada evrimi değil, genel anlamda ana bilim dallarındaki teori ve yasalardan bahsediyorum. Ve çoğu kişide bunların üzerine çok düşmüyor. Belki sistem izin vermiyor, belki şartlar yada insanlar, ama yine de böyle bir durum var ortada.

BEn buradan yola çıkarak bir saptamada bulundum.

Normal bir kullanıcı olsam takmam, ama BERWAR kıymetli biri. Cevap şekli garibime gitti o kadar.
Anlatabildiğime sevindim dostum :)

Hepsi teori abi kime ne daha yakın geliyorsa ona inansın. İkisi de boş izlenme kasıyor.
Bilimi bilmediğin ve araştırma yapmadığın belli. Evrim Ağacının amacı "boş izlenme" değil. Twitch yayıncısı mı sandın bu adamları? Evrim Teorisini çökerttik diyen adamlar açık açık yalan söylüyor. Adamlar bunu anlatmış.

Olay hangi dine inandığınız değil. Sizi sürüklemeye çalışan kişiler. Din bir inançtır ve bilimle karşılaştırılması yapılmamalı. Yani din adamıysan dinini anlat, bilime bulaşma. Yoksa böyle komik duruma düşersin. Ha, Sözler Köşkü gibi yerleri takip eden insanlar bilimi öğrenmek istiyor mu? Hayır, o yüzden o kesim için pek bir şey değişmeyecek. Kısaca kimse Evrim Ağacının videosunu izlemeden "boş boş kavga etmişler" demesin.

Kendi inançsızlığını haklı çıkartmaya bahane arayan bir kesim var. İnanmıyorsan inanma da, bunu bir tane ara fosili bile bulunmayan maymuna ve köpeğe bağlamayın.

Yine ve yine. Arkadaşım öğrenmek istemiyorsan öğrenme. Neden öğrenmek isteyen insanlara saldırıyorsunuz? Sakız gibi ezberlettiler size "evrim sadece teoridir" diye. Gidip bak bakalım bilimde teori ne anlamda kullanılıyor. Git bak bakalım 2 saat ne konuşmuş bu adam. Saldırdığın adam diyor bilimle dinin bir alakası yoktur, yani bilimi öğreneceksin diye ateist olmana gerek yok. Seni ayrıştırmaya çalışan adamlardan hesap sorsana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi inançsızlığını haklı çıkartmaya bahane arayan bir kesim var. İnanmıyorsan inanma da, bunu bir tane ara fosili bile bulunmayan maymuna ve köpeğe bağlamayın.
Ara fosil yok demen cehaletinin göstergesi ve buna rağmen çıkıp millete cahil diyorsun insanda biraz utanma olur. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bilgisiz insanlarsiniz. Sözler Köşkü ne kadar bilgisizse sen ondan kat kat daha bilgisiz birisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanların evrildiği, ve hala evrilmekte olduğu doğrudur. Buna zaten bir şey demiyoruz da şu primat maymun olayının inançla bir ilgisi yok. Böyle bir şey yok. Darwin midir nedir gemiyle yolculuk esnasında kafayı mı sıyırmış belli değil "Doğal seçilim" ile uydurmaları karıştırarak çok insanı kandırdı. Araştırın. Kudurmayın. Kandırılmayın. Değil bilime, akla ve mantığa bile aykırı bu.

Darwin midir nedir gemiyle yolculuk esnasında kafayı mı sıyırmış belli değil "Doğal seçilim" ile uydurmaları karıştırarak çok insanı kandırdı. Araştırın. Kudurmayın. Kandırılmayın. Değil bilime, akla ve mantığa bile aykırı bu.
Aklını sıyıran burada Darwin değil, bu şekilde konuştuğuna göre siyiranin kim oldugu belli oluyor. Araştırın demek için önce senin evrimi bilmen gerekir ki sonra millete akıl verme hakkin olur. Kandirilan birileri varsa arastirmayan, sorgulamayan sizlersiniz. Evrim bilimsel bir gerçektir, bilime aykırı demek bilgisizliktir. Doğal seçilim yok demek evrim hakkinda zerre bilgin olmadığın net kanitidir. Hala maymun diyor ya akıl alir gibi değil ya cidden.

Son düzenleme:
Evrim bilimsel bir gerçektir
Bilimin kendisi demiyor bunu silah zoruyla mı yazdırıyorlar bu yazıları sana. Teori lan teori işte yok maymundan geldik yok eşek tırnağı bizimkine benziyor yok bir tarafımızdan balık çıktı 😀 yapma güzel kardeşim ben yeterince araştırdım. Araştırdıkça bunların uydurma, saçmalık olduğu kanısına vardım. Artık burada araştırılması gereken Darwin'in akıl sağlığı bence ne biçim bir adam yahu ölmeden önce atıyor ortaya bir nane bir kaç bilimsel teori ile de harmanlayıp ölüp gidiyor. Arkasından kafa yoruyorlar bide .

Bu tür düşüncelere bilimselmiş gibi cevap vermek karşılık vermek çok büyük hata. Normali, doğrusu, yokmuş gibi davranmaktır. Eğer bilimsel bir veri, araştırma olsa zaten makale şeklinde bir bilim dergisinde vs.de yayınlanır. Evrimin savunucusu olmak başlı başına absürd birşey. Yani bilimin savunucusu olmak, bilime inanmak zaten normal olanı. Evrim yoktur, dünya 5000 yaşındadır, düzdür vs. bunlara bugüne kadar ciddi ciddi cevap verildiği için sayıları bu kadar arttı. Kimse ciddiye alıp cevap vermese, laf yetiştirmese azalıp bitecekler zaten :)
Azalmaz, daha da artar. İnsanlar inanacakları ve kendilerini yönlendirebilecek birine ihtiyaç duyarlar. Sen inanmazsın ama başkası inanır. Sayıları milyonları bulur.

Geri
Yukarı