Exa PC'den PES CoD Tarzı Oyunlar İçin Sistem Tavsiyesi

Tam emin değilim ama Exa'nın dükkan stoğunda vardır 1866 ' lık RAM 'ler. Bir soru var kafamda : bir tane 1600 'lük bir tane de 1866 ' lık RAM düzenli çalışır mı ? Çünkü dediğim gibi 8 GB fazla ve ileride yükseltme yapabilirim.

- - - Güncellendi - - -

Evet ??

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar belleğe 270 lira yatırmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Sizce ?
Ram'i arka plana bırakabiliriz ...

- - - Güncellendi - - -

Bu arada geçtiğimiz sene babamın bir arkadaşı i3 sistemi 800 liraya almış. Orantı yaparsak zaten en az 300-400 ' lük bir indirim oluyor. Kimse ilgilenmiyor mu konuyla ! Sadece bir sitem önerisi aldım. !!

FX4100 ü çıkarın A10-6800K koyun. HD7770 i çıkarın zaten HD 8670D ile denk sayılır. RAMlere para vermek gereksiz değil. Ben zamanında vermedim şimdi pişmanlığını yaşıyorum. COD - PES'i falan rahat rahat kaldırır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok farklı bir tavsiye ! A10-6800K ' nın kaldırabileceği oyunlar mıdır peki Call Of Duty Ghosts ve SGW , SE , PES - FIFA . Emin misiniz ? Daha doğrusu 8670 kaldırabilir mi ? Bu konuda biraz daha aydınlatırsan sevinirim . Ayrıca RAM-OYUN ilişkisi ?

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca neredeyse forumdaki tüm üyeler FX serisinden tavsiye yapıyorken (1800-2000 TL ALTI) siz niçin A serisinden tavsiye yaptınız ? Ve A serisi diğer parçalar ile birlikte düzgün bir biçimde çalışır mı ? Bir diğer konu ise işlemciye dahili bir kart beni ne kadar götürür oyunlarda ?

A10 gibi işlemcilere ram in den veriyorsun galiba youtube araştır a10 la crysis 3 oynayan görmüştüm.

Sonuç olarak: alt segmentteki fiyat/performans sistemlerdeki alternatif çözümler, her zaman AMD’den geliyor ve multimedya ve giriş seviyesi oyun sistemi olarak AMD fiyat/performans bağlamında kesinlikle liderlik tahtında oturuyor. Eğer kullanıcı olarak harici bir ekran kartına fazladan para ayırmak istemiyor ve düşük çözünürlük/düşük detay kalitesi ile idare edebiliyor iseniz, A10-6800K şu an piyasadaki en iyi CPU-GPU kombinasyonu. Bunun yanında yüksek işlemci gücü gerektiren uygulamalarda, AMD FX yada Intel i7 serilerini tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.

A10-6800K’yı, giriş seviyesi oyun yanında, ofis sistemleri ve özellikle HTPC sistem kurmak isteyenlere uygun fiyatı ve yüksek eğri çizen dahili grafik arabirimiyle rahatlıkla tavsiye ediyoruz.

AMD A10-6800K İncelemesi | Technopat

HALUK SEKENDİZ ' İN incelemesinden bir iki paragraf ... Giriş seviyesi oyun derken orta düzey ayarları mı kastediyor ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de şöyle bir oyun videosu buldum ?

1920x1080 ayarında ve Shadows kısmı medium gözüküyor. Recep abi ne dersin ?

A10 gibi işlemcilere ram in den veriyorsun galiba youtube araştır a10 la crysis 3 oynayan görmüştüm.

Evet oynayanlar var haklısın. Fakat bir buçuk ay sonra çıkacak oyunları alamazsa 8670D , o zaman ne yapacağız ?

Bu kart ile assasins creed , BF3 , GTA4 , FC3 vs. oynayanlar da var bu arada. Fena değil ?

Bütçe kısıtlı ise APU'ya yönelinebilir. İleride Hybrid Graphics de yapabilirsiniz.

Biraz bahseder misiniz ? APU nedir ne işe yarar , Hybrid Graphics nedir ?

- - - Güncellendi - - -

http://www.amd.com/tr/products/desktop/processors/a-series/pages/a-series-pib.aspx

Siteye baktığımda SimCity oyununun testi yapılmış. Sizce ?

- - - Güncellendi - - -

* AMD'de yürütülen testte, orta seviyede ve 1920x1080 çözünürlükte Far Cry 3 misyon hızlı başlatma jas_150_main ölçülmüştür. Radeon™ HD 8670D ekran kartlı AMD A10-6800K APU, bir AMD Radeon(tm) HD 6570 harici ekran kartı, 2x2G DDR-2133 RAM, Windows® 8 64-bit, Catalyst 13.10 Beta 4 kullanmıştır. Yalnızca ayrık ekran kartı etkinleştirilerek, sistem 17.596 FPS elde etmiştir. Çift Ekran kartı etkinleştirildiğinde ise, sistem 35.113 FPS elde etmiştir. RID-12

http://www.exa.com.tr/amd/islemciler/amd_a10-340-20940.html

Çift ekran kartı ile 35 fps alınıyor ? Yeterli mi ?

Biraz bahseder misiniz ? APU nedir ne işe yarar , Hybrid Graphics nedir ?

- - - Güncellendi - - -

AMD A Serisi APU Kutu İçi İşlemci

Siteye baktığımda SimCity oyununun testi yapılmış. Sizce ?

- - - Güncellendi - - -

* AMD'de yürütülen testte, orta seviyede ve 1920x1080 çözünürlükte Far Cry 3 misyon hızlı başlatma jas_150_main ölçülmüştür. Radeon™ HD 8670D ekran kartlı AMD A10-6800K APU, bir AMD Radeon(tm) HD 6570 harici ekran kartı, 2x2G DDR-2133 RAM, Windows® 8 64-bit, Catalyst 13.10 Beta 4 kullanmıştır. Yalnızca ayrık ekran kartı etkinleştirilerek, sistem 17.596 FPS elde etmiştir. Çift Ekran kartı etkinleştirildiğinde ise, sistem 35.113 FPS elde etmiştir. RID-12

AMD A10 X4 6800K 4.1 GHz 4MB FM2 | İşlemciler | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

Çift ekran kartı ile 35 fps alınıyor ? Yeterli mi ?

Evet yeterli. Ama şöyle diyim. APU kendi içindeki kart ile 30 FPS alır. HD6570 zayıf bir kart. Çok FPS arttırmaz. Burada testi HD6570 ile yaptıkları 17.596 FPS almışlar.

Evet haklısınız , 6570 çok zayıf. O zaman A10 - 6800K alınabilir. Kasaya gelince yeterli buldunuz mu ? İleriki zamanlar için beni idare edebilir mi ? Ve 8 ' lik bellekler ?

- - - Güncellendi - - -

http://www.exa.com.tr/gigabyte/anakartlar/gigabyte_f2a55mds2-328-19391.html

Bu arada FM2 soket yapılı 2 kart var. İkisi de GİGABYTE. İyi midir ?

- - - Güncellendi - - -

Exa'ya CM kasalar gelmiş. Niçin XIGMATEK ? Niçin CM değil ?

- - - Güncellendi - - -

http://www.exa.com.tr/coolermaster/kasalar/cooler_master-336-13518.html şöyle bir kasa var ?

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca 1600 MHZ bellek yetmez mi sisteme ? 270 lira bir belleğe verilir mi ?

Asla Apu alırken diğer herşeyden kısın ama ramden kısmayın. Apudaki ekran kartının belleği olmadığı için ramden kullanırlar. 1866 mhz ramden vazgeçmeyin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı