Excalibur G770 düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

slsflex

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
kioxia exceria sata ssd 480gb
Ekran kartı
Nvidia GTX 1650
Anakart
-
İşlemci
i5 10400
Hepinize selamlar, 1,2 yıl önce aldığım Excalibur G770 adlı diz üstü oyuncu bilgisayarında sistem özelliklerine göre anlamsız düşük FPS alıyorum. GTA 5 en düşük ayarlarda 50 FPS alıyorum ve aşırı fazla drop giriyor. ETS 2'de mod kurduğum zaman ( mod 10 MB bile olsa) 30 FPS civarına düşüyor ve bu neredeyse tüm oyunlarda oluyor sizce ne yapsam düzelir?

İlk şüphem güncellenmemiş ya da bozulmuş driver oldu nvidia geforge experience'dan güncelleme etmeni öneririm işlemci için de aynı şehilde.
İkinci olarak termal macun ve tıkanmıi hava yolu düşündüm ama 1,2 yılda tıkanmaması lazım aslında.
En son oyun ekran kartınızı görmüyor olabilirm nvidia denetim masasından 3d yapılandırmadan ets ye 1650 yi tanımlayınız.
kesin değil ama aklıma gelenler bunlar

1-Cihazda MUX Switch yok
2-RAM tek kanal 8GB

Bir adet daha cihazınızdaki RAM'in aynısından alabilirsiniz. İşe yarayabilir. Onun dışında cihazınız sorunlu. Oyunlar ekran kartınızı %100 kullanmıyor büyük ihtimalle. Ve sıcaklıklar ne durumda? Sistem kendini kısıtlıyor olabilir.

İlk şüphem güncellenmemiş ya da bozulmuş driver oldu nvidia geforge experience'dan güncelleme etmeni öneririm işlemci için de aynı şehilde.
İkinci olarak termal macun ve tıkanmıi hava yolu düşündüm ama 1,2 yılda tıkanmaması lazım aslında.
En son oyun ekran kartınızı görmüyor olabilirm nvidia denetim masasından 3d yapılandırmadan ets ye 1650 yi tanımlayınız.
kesin değil ama aklıma gelenler bunlar
İşlemciyi nasıl güncelleyebilirim?
1-Cihazda MUX Switch yok
2-RAM tek kanal 8GB

Bir adet daha cihazınızdaki RAM'in aynısından alabilirsiniz. İşe yarayabilir. Onun dışında cihazınız sorunlu. Oyunlar ekran kartınızı %100 kullanmıyor büyük ihtimalle. Ve sıcaklıklar ne durumda? Sistem kendini kısıtlıyor olabilir.
Sıcaklık durumları vahim, 90 derece arasında seyir ediyor.

Aygıt yöneticisinden oluyor istersen intel'in kesin bir yazılımı vardır, amd örneğin amd ryzen master var.
Bir de arkadaşın dediği doğru ama o ekran kartı en azından ets'de kasmamalı.
Sıcaklık durumu sıkıntılı ise bir teknik servise görünmeli en azından termal macun yenilemesi yapılmalı ve temizlenmeli. Hala ki ısınıyorsa orası teknik servisin bileceği iş dostum.
Intel için bu sanırım Intel® Driver & Support Assistant

İyi değil. Soğutucu alabilirsiniz yada UV yapabilirsiniz.

Intel Driver & Support Assistant yükleyin o size gösterir.

Ekran kartı: Graphics Driver - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA

Yeni konular

Geri
Yukarı