Excalibur G770 her oyunda hata veriyor

Haydar Dogan

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
RAM
8 GB 2666Mhz
Ekran kartı
NVIDIA GEFORCE GTX 1050
İşlemci
İ5 9300H 2.4Ghz
Merhaba, Excalibur G770-9300 model bilgisayara sahibim. "oyuncu bilgisayarı" adı altında satılan ve benim de o mantıkta satın almış olduğum bu bilgisayar ile hiçbir şekilde oyun oynayamıyorum.
PUBG oynayayım dedim 10-15 dk sonra görseldeki crash hatasını aldım;

pubg-hata.png

FIFA22 oynayayım dedim 10-15 dk sonra görseldeki hatayı aldım;

fifa22-hata.png

GTA 5 oynayayım dedim yine 10-15 dk sonra benzer bir hata aldım (görseli yok).

Denediklerim --> ekran kartı driver güncelleme, format atma ve temiz kurulum, arka planda çalışan uygulamaları kapatma

Ben bilgisayarın ekran kartının bozuk olduğunu düşünüyorum artık. Ne yapmam gerekiyor, bir çözüm öneriniz var mı?

Merhaba bende de G770 var ama bugune kadar hiç sorun yaşamadım. PUBG de açtı GTA da Forza falan da ama benimkinde GTX 1650 Ti var belki ekran kartı ile ilgili olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG hatasına yakından bakarsanız sol alttaki ekran görüntüsünde GPU arızasını net bir biçimde görebilirsiniz. Sorun yazılımsal ya da Crack vb değil. Kaldı ki adam PUBG gibi bedava bir oyun ile Crack ne alaka? Ayrıca FIFA 22 de kırılmadı.

Bir soruya cevap vermeden önce ezbere cevap vermek yerine konuyu okuyun arkadaşlar. Zor değil. Okumaya vaktiniz mi yok? Konuya cevap vermeyin 👍

Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum ve PUBG ekran görüntüsü de bunun net bir kanıtı bence. Cİhazı servise gönderin. FIFA 22'de ekran kartının cevap vermeyi kesmesi de bir başka gösterge.

Biraz daha detay verebilir yapmam gerekenler hakkında misin rica etsem ?
LOT GPU
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
crack/crash kontrolü sağlar, 80 gb harddiske yazılım atıp test yapabiliyorsunuz, epey kapsamlı bir yazılım. Videodaki yazılım son çıkan 3050 veya amd 6500 gibi kartları kapsamıyor diye biliyorum, elime bu kartlar gelmedi test için. Bu yazılımda test edersen Fail alacağına adım gibi eminim, AMD olsa vram reball yeterli ama nvidia'da vram yerine gpu reball yapılır. Nvidia kartlarda gpu bozulur genelde, amd ise vram.

PUBG hatasına yakından bakarsanız sol alttaki ekran görüntüsünde GPU arızasını net bir biçimde görebilirsiniz. Sorun yazılımsal ya da Crack vb değil. Kaldı ki adam PUBG gibi bedava bir oyun ile Crack ne alaka? Ayrıca FIFA 22 de kırılmadı.

Bir soruya cevap vermeden önce ezbere cevap vermek yerine konuyu okuyun arkadaşlar. Zor değil. Okumaya vaktiniz mi yok? Konuya cevap vermeyin 👍

Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum ve PUBG ekran görüntüsü de bunun net bir kanıtı bence. Cİhazı servise gönderin. FIFA 22'de ekran kartının cevap vermeyi kesmesi de bir başka gösterge.
Evet ben de yazılımsal bir sorun olmadığından emin olmak için denenebilecek tüm şeyleri denediğimi düşünüyorum. Bu hafta içi servise bırakıyorum cihazı, kayda değer bir gelişme olursa güncellerim konuyu. Recep Baltaş hocama ve diğer tüm forumdaşlara teşekkür ederim.

Merhaba, Excalibur G770-9300 model bilgisayara sahibim. "oyuncu bilgisayarı" adı altında satılan ve benim de o mantıkta satın almış olduğum bu bilgisayar ile hiçbir şekilde oyun oynayamıyorum.
PUBG oynayayım dedim 10-15 dk sonra görseldeki crash hatasını aldım;

Eki Görüntüle 1289458

FIFA22 oynayayım dedim 10-15 dk sonra görseldeki hatayı aldım;

Eki Görüntüle 1289459

GTA 5 oynayayım dedim yine 10-15 dk sonra benzer bir hata aldım (görseli yok).

Denediklerim --> ekran kartı driver güncelleme, format atma ve temiz kurulum, arka planda çalışan uygulamaları kapatma

Ben bilgisayarın ekran kartının bozuk olduğunu düşünüyorum artık. Ne yapmam gerekiyor, bir çözüm öneriniz var mı?
Hocam selamlar ben de aynı modele sahibim, ben de Fifa oynarken aynı hatayı alıyorum her şeyi denedim ancak çözemedim ve servise göndermeyi düşünüyorum. Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

Hocam selamlar ben de aynı modele sahibim, ben de Fifa oynarken aynı hatayı alıyorum her şeyi denedim ancak çözemedim ve servise göndermeyi düşünüyorum. Siz bir çözüm bulabildiniz mi?
Tek çare servise gitmek. Yedek bilgisayar olmadığı için ve sürekli kullanmam gerektiği için ben bırakamadım servise ancak servis dışında hiçbir şey sorunu çözmüyor.

Merhaba sorunu çözdünüz mü? :(

Tek çare servise gitmek. Yedek bilgisayar olmadığı için ve sürekli kullanmam gerektiği için ben bırakamadım servise ancak servis dışında hiçbir şey sorunu çözmüyor.

Teşekkürler hocam ben de hiçbir şekilde çözemedim, servise götürmeye karar verdim
Bende sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum. Her yolu denedim. Bir o kaldı. Ekran kartının lehimlerinde vesaire sıkıntı var diye düşünüyorum. Siz ne yaptınız? Ben hala çözemedim. Bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi forumlar. Yaklaşık 2 senedir oyun oynamıyorum bu yüzden.

Bende sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum. Her yolu denedim. Bir o kaldı. Ekran kartının lehimlerinde vesaire sıkıntı var diye düşünüyorum. Siz ne yaptınız? Ben hala çözemedim. Bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi forumlar. Yaklaşık 2 senedir oyun oynamıyorum bu yüzden.
Henüz çözüm yok maalesef. Aktif olarak günlük kullanmam gerekiyor ve sırf bu yüzden götüremiyorum servise. Muhtemelen dediğiniz gibi basit bir lehim sıkıntısı olabilir veya başka bir şey. Zamanınız varsa bence servise götürün.

hocam selamlar ben servise gönderdim, anakart ve ekran kartını değiştirdiler, sorun çözüldü sanırım ekran kartında sıkıntı vardı.

Geri
Yukarı