Excalibur G770 laptopta sıcaklık 90 derece gözüküyor

• Konuyu başlatan xmv
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 318

xmv

Decapat
Excalibur G770 kullanıyorum. Çoğu oyunda sıcaklık 80-85 arası gözüküyor. Rainbow 6 oynarken bu sıcaklık sürekli 90 oluyor ama dokunduğum zaman abartı bir sıcaklık hissedilmiyor. Yazılımsal hata olabilir mi? Yani normalde düşük derecede ama yüksek gözüküyor olabilir mi? Windows'um orijinal ve driverlar güncel.

Eğer turbofan modu açık değilse normal. Ama açıksa cihazın bakım vakti gelmiş demektir. Eski kasa değil mi bu? Isınıyor onlar diye biliyorum.

En son ne zaman bakıma gönderdin? Bende de G770 var ısınma problemi başladı 6.ayında. Servisine götürdüm ücretsiz fanları temizleyip termal macun uyguladılar. Şu an çok serin çalışıyor. Eğer 6 aydan uzun bir süredir bakıma gitmediyse bakıma götür.

Aynı modeli 1.5 senedir kullanıyorum yani senin sıcaklık değerlerin normal bende sürekli sürücüleri güncel kullanıyorum ama çoğu oyunda 85-90° arasında bir sıcaklık oluyor alıştım artık.

Eğer turbofan modu açık değilse normal. Ama açıksa cihazın bakım vakti gelmiş demektir. Eski kasa değil mi bu? Isınıyor onlar diye biliyorum.
Turbofan modu hiçbir işe yaramıyor hocam yaptığı tek şey sadece çok ses çıkarmak.

bende'de aynı model var 1 senedir bakıma yollamadım max 75' i gördüm normal 55 60 derecelerde.

En son ne zaman bakıma gönderdin? Bende de G770 var ısınma problemi başladı 6.ayında. Servisine götürdüm ücretsiz fanları temizleyip termal macun uyguladılar. Şu an çok serin çalışıyor. Eğer 6 aydan uzun bir süredir bakıma gitmediyse bakıma götür.

En son 2-3 ay önce temizletip termal macun sürdürdüm. 1 hafta önce Casper desteğine yazdım(jet servis) fakat hala cevap alamadım.

Turbo fan açık olsa da aynı olmasa da.

Laptoplar için 90 derece çok absürt bir rakam değil açıkçası, temizletip macun sürdürme şansınız varsa yaptırın.

Aynı modeli 1.5 senedir kullanıyorum yani senin sıcaklık değerlerin normal bende sürekli sürücüleri güncel kullanıyorum ama çoğu oyunda 85-90° arasında bir sıcaklık oluyor alıştım artık.

Turbofan modu hiçbir işe yaramıyor hocam yaptığı tek şey sadece çok ses çıkarmak.
Öyle yaramıyor diye bir dünya yok. Eğer macun eskimişse yaramaz zaten, ona suç buluyorsanız bu işten anlamıyorsunuz demektir hocam bilginiz olsun.

Öyle yaramıyor diye bir dünya yok. Eğer macun eskimişse yaramaz zaten, ona suç buluyorsanız bu işten anlamıyorsunuz demektir hocam bilginiz olsun.

Eğer Casper gibi bir markayı savunuyorsanız siz bu işten anlamıyorsunuz demektir ayrıca yukarıda belirttim uzun bir süredir aynı cihazı kullandığımı deneyim yani 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı