Excalibur G770 neden kötü?

utomuto

Centipat
Merhabalar ilk olarak forumda yazılan bütün G770 mesajlarını okudum ve maalesef tatmin olamadım.
Herkes Casper markasına ait bilgisayar dışında kullandığı ürünlerden veya eski Casper bilgisayar modellerinden yaşadığı şansızlıklar sonucu Excalibur'u ezmiş.
Excalibur G770 veya Excalibur'un son laptoplarından birisine sahip olan insanlar bana tecrübelerini, bilgisayarın iyi ve kötü yanlarını aktarabilirse çok memnun olurum.
Çünkü sahip olduğu donanımlara göre fiyatı gerçekten çok makul ve tasarımıyla beni çeken bir cihaz.
Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ucuz etin yahnisi yenmez derler bu da öyle bir durum. Dizüstü alırken değerlendirmeniz gereken tek şey görünümü ve tasarımı değil. Donanım belki belli markalara ait olacak ve aynı olacak diğerleriyle ama bunun montajı, soğutması ve malzeme kalitesi de büyük etken. Örneğin klavye kalitesi, Soğutma kalitesi, ekran kalitesi, kasa kalitesi, kullanılan depolama ürünlerinin markası ve kalitesi gibi etkenler de büyük öneme sahip. Kullanıcı deneyimlerinin büyük çoğunluğu bu markalardan memnun değilse genel bir çıkarım yapılıyor ve bu markanın ürünlerinde pek çok sorun yaşanıyor gibi damgalar yerleştiriliyor. Tabi kesin sorun yaşayacaksınız diye bir şey yok bu ihtimal ile ilgili.

Casper veya Excalibur (sırf serinin adı farklı diye bir şey değişmiyor, Casper Casper'dır) isterse dünyanın en iyi laptobunu yapsın, gidip para verip almam. Kimseye de önermem. Geçmişte yaşananlar ve bu firmanın insanlara çektirdikleri bir günde değişmiyor. Bu artık önyargı olmaktan çıkıp başka olgulara evrildi.

BİOS ve sürücü güncellemesi ayrı bir rezillik olması dışında bozulan veya kırılan parçalar olupta kendiniz alıp değiştirmek istediğinizde fahiş fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Örnek olarak Monster marka alıpta yurdışına gitmiş arkadaş menteşe veya pilde sorun olmuş sadece istanbul serviste parça buluyor servis parça satmıyor. Kargo gidip gelmesi zaten parça parası kadar.
Her firma ürününde bazı sorunlar olabilir fakat arkadaşlarında dediği gibi ucuz etin yahnisi olayına dönüyor. Esasen şans diye bir olayda yok aslında şöyle ki bir firma üretimde kullanılan malzeme ve test sonucunda hata oranını en aza indirmeye çalışır bu süreçteki maliyette tüketiciye yansır.

Mesela aşağıdaki gibi dökümantasyon, destek, garanti süresi takibi hususlar da önemli.

Arkadaşlar ben 3 ay önce aldım Casper G770'i. Eğer hayatınızda iyi bir bilgisayar kullanmamışsanız bu bilgisayar sizi tatmin edecektir. Casper yani cok bir şey bekleme 10.000 TL para harcasan da sana orta segment bir performans sunuyor bu kurda.

G700 ile 4 yıldayım bir sorun yaşamadım fakat önermem. Bu cihazlar iyicene pahalandı, iyi bir indirim ile güzel bir cihaz alın; hiç yoktan 5 sene kullanacaksınız. Ek olarak excalibur ailesinin çok satan ve insanların en memnun olduğu model 770 diye biliyorum.

Konu açılalı uzun süre geçmiş belki açan arkadaş laptopunu aldı bile fakat eğer alabiliyorsanız Monster öneririm ben stok kalmadığından dolayı Excalibur aldım ve aldığım günden beridir yüzüm gülmedi 1 Mayıs 2020'de aldım G770 i5 9300h&gtx 1050 modelini fakat 2020 Kasım aylarından beridir artık termal kısıtlama mıdır nedir kendini gösteriyor sürdükleri macun (ki umarım sorun odur) artık işlevini yitirmiş bana driver yükle vs demeyin her şeyim son sürüm ayrıca bu sorunun yazılımsal olmadığını test etmek adına başka bir imajla bile Windows 10 kurdum kaç kere sıfırladım.

Bir diğer sorun ise büyük ihtimalle ayaklarıyla yaptıkları Control Center uygulaması. Macro bölümünü alr almaz çözebilmiş bir insan evladı varsa gelsin tebrik edeyim ben halal çözemedim ayrıca DDU ile ekran kartını kaldırınca yeniden yükleseniz bile sürücüleri o Control Center bir daha açılmıyor programı kaldırayım diyorsun kalkmıyor yeniden kuruyorsun belirtilen heap var gibi şeyler.

BIOS sıkıntımız var bir de 2 aydır macOS kurmaya çalışıyorum en güncel sürüm olarak CP211 adlı insyde BIOS yolluyorlar fakat ayarlamalar aşırı kısıtlı. Aşırı sorunlu bir cihaz sorun olarak yani

Eğer bir daha Casper alırsam ya Casper tamamen kendini değiştirmiştir ya da başıma silah dayamışlardır.

Ayrıca şu lanet laptopa Mac kurabilen olduysa bana da yardımcı olabilir mi?

Elinde var üç kuruşluk cihaz. Tek bildiği Youtube'da videoları izleyip "teknolojiyi çok iyi biliyorum" diye hava atmak olan birkaç tane organize arkadaşın bu yaptığı dayanaksız yorumlar beni gerçekten çok şaşırtıyor ya. 2 seneye yakındır Excalibur G770 kullanıyorum. 2 yılın sonunda yavaş yavaş yorulmaya başladı artık bilgisayar. E artık programlar gelişti daha fazla sistem istiyorlar doğru. Ama bu saçma sapan ve dayanaksız yorumlar gerçekten beni güldürüyor. Çok parası olan gitsin daha iyisini alsın. Uygun ve yerli üretim ürün kullanmak isteyenler de Casper alsın.

Merhabalar ilk olarak forumda yazılan bütün G770 mesajlarını okudum ve maalesef tatmin olamadım.
Herkes Casper markasına ait bilgisayar dışında kullandığı ürünlerden veya eski Casper bilgisayar modellerinden yaşadığı şansızlıklar sonucu Excalibur'u ezmiş.
Excalibur G770 veya Excalibur'un son laptoplarından birisine sahip olan insanlar bana tecrübelerini, bilgisayarın iyi ve kötü yanlarını aktarabilirse çok memnun olurum.
Çünkü sahip olduğu donanımlara göre fiyatı gerçekten çok makul ve tasarımıyla beni çeken bir cihaz.
Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
G serisinin fanları ne yazık ki kronik sorunlu be casper fiyat konusunda msi gibi markalarla yarışıyor, bunlar dışında tercih edilebilir.

Elinde var üç kuruşluk cihaz. Tek bildiği YouTube'da videoları izleyip "teknolojiyi çok iyi biliyorum" diye hava atmak olan birkaç tane organize arkadaşın bu yaptığı dayanaksız yorumlar beni gerçekten çok şaşırtıyor ya. 2 seneye yakındır Excalibur G770 kullanıyorum. 2 yılın sonunda yavaş yavaş yorulmaya başladı artık bilgisayar. E artık programlar gelişti daha fazla sistem istiyorlar doğru. Ama bu saçma sapan ve dayanaksız yorumlar gerçekten beni güldürüyor. Çok parası olan gitsin daha iyisini alsın. Uygun ve yerli üretim ürün kullanmak isteyenler de Casper alsın.

Anladım dostum siz ailecek Casper alın tamam mı? En harikası Casper evet. Verdiğim paranın hakkını alıp almamam umrumda değil yerli sonuçta :) laptop toplayıp satıyorlar ve yerli oluyor değil mi güldürmeyin anakartını bile Clevo yapıyor had kartı geçtim Control Center bile quanta adında Tayvan markası. Ceosu bile Türk değil siz neyden bahsediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı