Excalibur G770 oyunlarda düşük FPS sıkıntısı

Hüseyin Toprak

Femtopat
Yer
Üstgeçidin altı
Daha fazla  
Başlıkta belirttim zaten sıkıntımı. YouTube'da izlediğim videolarda Valorant tüm grafikler en yüksekte 120-130 FPS alıyor benimkiyle aynı özellikteki PC ama benimki 80-90 alıyor sıcaklık değerleri de hatta normal 10 Ocak'ta elime ulaştı. Ekran kartı sürücülerim güncel. Sıkıntı tüm oyunlarda neredeyse.

RAM tek kanal ise dediğiniz problem var, bende de RAM tek kanal ben de Valorant FPS sıkıntısı çekiyorum ara sıra girsem de 2 kanal RAM laptoplar için çok önemli çok fazla performans farkı var, RAM'i 16 yapmaya çalış sorun düzelecektir.

Başlıkta belirttim zaten sıkıntımı. YouTube'da izlediğim videolarda Valorant tüm grafikler en yüksekte 120-130 FPS alıyor benimkiyle aynı özellikteki PC ama benimki 80-90 alıyor sıcaklık değerleri de hatta normal 10 Ocak'ta elime ulaştı. Ekran kartı sürücülerim güncel. Sıkıntı tüm oyunlarda neredeyse.
Yanlış olmuş: "ısı değerlerim normal hatta"
Gayet doğal düşük FPS. Üstüne ısınma sorunlu Casper çöpü olunca daha da doğal.

Isı değerlerim normal? 70 derece ortalama en fazla 82 derece gördüm Apex Legends oyununda.
Gayet doğal düşük FPS. Üstüne ısınma sorunlu Casper çöpü olunca daha da doğal.
benimki yeni g770 eski modeli değil ısınma sorunu yok o yüzden

Son düzenleme:
Tek kanal 8, 16 bile değil ama servise yollayacak durumum yok Online dersler PC lazım. Mesela kaç FPS kayıp olabilir?

8 GB ise tek kanal olması normal. 16 GB yaparken çift yerine tek kanal yaparsanız yaklaşık 15-20 FPS kayıp yaşarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı