Excalibur G770 sistem oyun oynarken Hz değerinin altında FPS alınca görüntü kasıyor

Esat Özçelik

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar Excalibur G770 cihaza sahibim. 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Sorunum FPS değeri ekran yenileme hızı olan 60Hz'nin altına düşer düşmez görüntüde kasma oluşması. Görüntü sanki 15,20 FPS gibi. V-Sync kapalı, açık fark etmiyor. Monitör 60 ve 48 Hz destekliyor. Her oyunda 60 FPS alamadığım için ekranı 48 Hz'ye düşürdüm. Oyunları 48 Hz'de 48 FPS'ye kitleyince sorun olmuyor fakat 48 FPS'nin altına düştüğünde kasma devam ediyor. Sorun cihazı aldığımdan beri var. Sıcaklık sorunum yok. Birçok foruma, konuya baktım fakat çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız memnum olurum. Cihazın özellikleri:
NVIDIA GeForce GTX 1650 GDDR5
Intel Core i5 9300H
16 GB 2666MHz DDR4
240 GB SSD
1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
O bende de öyle. 60 hz monitörüm var 60 fps alıyorum gayet akıcı 59'a düşünce görüntü tekliyor. Bu sefer de vsync kapatıyorum 70-90 FPS alıyorum fps rakamları değiştikçe akıcılık düşüyor. Napcam bielmiyorum çözüm Gsync heralde.

O bende de öyle. 60 hz monitörüm var 60 fps alıyorum gayet akıcı 59'a düşünce görüntü tekliyor. Bu sefer de vsync kapatıyorum 70-90 FPS alıyorum fps rakamları değiştikçe akıcılık düşüyor. Napcam bielmiyorum çözüm Gsync heralde.
Peki sizde de oynanmayacak halde mi görüntü yoksa az bir kasma mı var?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı