Excalibur G770 vs Abra A7 v12.1 vs Asus FA506II vs Abra A7 v12.2.1

Emir.exe

Centipat

Sizce hangisi alınmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercih yapmam gerekse Asus alırdım. 1650TI + işlemci çekirdeğinden dolayı.

• Abra A7 V12.1 17,3 4C/8T değerine sahip, Excalibur G770 ise işlemci 6C/12T ve M2 SSD var. Ekran kartları ikisinde de aynı.
  • Abra A7 V12.2 1650TI var M2 SSD sorun değilse Excalibur' a göre üstün.
  • Asus 8C/16T değerine sahip ve 1650TI sahip. Excalibur ile aynı ekran ölçüleri ve panele sahip.
  • Asus diğer laptopların işlemcilerinin temel değerinden daha yüksek frekans sunuyor. Fakat boost frekansı biraz düşük. Ama o frekansa çıkabilecek bir laptopun olduğunu sanmıyorum. Yani 10300H işlemci 4.5 GHz, 10750H 5.0 GHz değeri yazıyor. İşlemci sürekli bu frekansta çalışmaz zaten çıkması içinde iyi bir soğutma gerekir. Yanlışım var ise düzeltsinler lütfen. Laptop için zor diye düşünüyorum. 4800H 4.2 GHz yazıyor.
  • Asus, Abra A7 V12.2 den işlemci olarak core ve thread değeri olarak üstün görünüyor. Ayrıca RAM frekansı da 3200 MHz olarak üstün.
  • Ekran olarak Monster 17.3 inç, Asus ve Excalibur 15.6 inç değerine sahip.
Malzeme kalitesi vs. gibi bir karşılaştırma yapmadım.

Casper markasinin cikarmis oldugu urunler hic hosuma gitmiyor. Bunun haricinde Monster’i tercih etmem fakat aradigim sey ucuz ve performansli olmasıysa mecburen Monster Laptop tercih ederim. Bunun haricinde bence laptop markasi olarak Dell ve Asus tercih edilmeli.

ASUS'un ekranı 60Hz

Tercih yapmam gerekse ASUS alırdım. 1650 Ti + işlemci çekirdeğinden dolayı.

• Abra A7 V12.1 17, 3 4C/8T değerine sahip, Excalibur G770 ise işlemci 6C/12T ve M.2 SSD var. Ekran kartları ikisinde de aynı.
  • Abra A7 V12.2 1650 Ti var M.2 SSD sorun değilse Excalibur'a göre üstün.
  • ASUS 8C/16T değerine sahip ve 1650 Ti sahip. Excalibur ile aynı ekran ölçüleri ve panele sahip.
  • ASUS diğer laptopların işlemcilerinin temel değerinden daha yüksek frekans sunuyor. Fakat Boost frekansı biraz düşük. Ama o frekansa çıkabilecek bir laptopun olduğunu sanmıyorum. Yani 10300H işlemci 4.5 GHz, 10750H 5.0 GHz değeri yazıyor. İşlemci sürekli bu frekansta çalışmaz zaten çıkması içinde iyi bir soğutma gerekir. Yanlışım var ise düzeltsinler lütfen. Laptop için zor diye düşünüyorum. 4800H 4.2 GHz yazıyor.
  • ASUS, Abra A7 V12.2'den işlemci olarak Core ve thread değeri olarak üstün görünüyor. Ayrıca RAM frekansı da 3200 MHz olarak üstün.
  • Ekran olarak Monster 17.3 Inc, ASUS ve Excalibur 15.6 Inc değerine sahip.
Malzeme kalitesi vs. gibi bir karşılaştırma yapmadım.
ASUS'un bu bilgisayarında Aura RGB var mı?

Gözümden kaçmış ekran yenileme hızı, RGB konusunda fikrim yok. Satıcı ile iletişime geçin.

Story modlu oyunlar genelde Ultra ayarlarda oynanır. GTX 1650 Ti ise 60-70 FPS verir bu tür oyunlarda.
Rekabetçi oyunlarda ise CS-GO ve PUBG Lite dışında, PUBG PC, CoD Warzone türü oyunlarda ayarları düşürseniz dahi zaten sürekli 100 FPS üstü alamayacağınız için rahatsız edici görüntü yırtılmalarına neden olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şahsen bu donanımda bir laptopda 120 Hz aramam, ki gecikme değerleri de zaten belirtilmemiş.
Monster: 25MS - Excalibur: 30 ms gecikmeli panel kullanmış diye biliyorum.
ASUS Ryzen 4.nesil serisi laptop tercih etsen daha iyi. Onda da gecikme değerleri belirtilmemiş yani oda yüksek demek. Bu durumda 120 Hz almanın mantığı yok.
Sadece şu işe yarar "Broo, Bak benim laptop 120 Hz, hahahha" daha iyi oynamanızı sağlamaz.
Yani Hz'den önce MS değerleri düşük laptop arayın, ki bu fiyata yoktur.
O yüzden ASUS al geç, Intel alacaksanda bu fiyata Excalibur'u tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı