Excalibur G770 vs Lenovo R7 5700U laptop

Bütçe
5500-7000

melikyasar

Decapat
Merhabalar arkadaşlar 5500 ile 7000 lira arasında oyun oynamak için laptop arıyorum. Gözüme çarpan ilk Lenovo oldu işlemcisi PassMark da 16k puanı var.
Arkadaşım bana şu Casper'ı önerdi.
7000 TL olmasına rağmen işlemcisi PassMark'da neredeyse Ryzen 7'nin yarısı kadar puanı var. SSD Lenovo'da 512 Casper'da 256. bunlardan hangisi daha iyi?
Siz bu fiyat aralığında hangi cihazı önerirsiniz?
Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo ekran kartı oyun için değil. Casper'ın ki oyun için üretilmiş bir kart ama sorunlu model bence almayın.

Merhabalar arkadaşlar 5500 ile 7000 lira arasında oyun oynamak için laptop arıyorum. Gözüme çarpan ilk Lenovo oldu işlemcisi PassMark da 16k puanı var.
7000 TL olmasına rağmen işlemcisi PassMark'da neredeyse Ryzen 7'nin yarısı kadar puanı var. SSD Lenovo'da 512 Casper'da 256. bunlardan hangisi daha iyi?

Casper'ı önermiyoruz. Isınma sorunu ve donanımın kalitesiz olmasından ötürü çok sorun yaşarsınız.
Attığınız Lenovo tercih edilebilir.
Lenovo ekran kartı oyun için değil. Casper'ın ki oyun için üretilmiş bir kart ama sorunlu model bence almayın.

Ekran kartı zaten yok. İşlemci temelli oyunları oynamak için Casper'dan daha performanslı.

Acer'in 7100TL'ye Nitro 5'i var. 1650 + R5 4000.

Lenovo günlük işlerinizi görecek bir laptop, ağır oyunlar oynayamazsınız.
Casper ise giriş seviye bir oyuncu laptopu, ne kadar markanın kendisini ve cihazlarını önermesek de 7 bin TL'ye başka bir sıfır oyuncu bilgisayarı bulmanız imkansıza yakın.
Bütçeyi biraz yükseltebilirseniz başka kaliteli cihazlar önerebiliriz.
Misal: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.37.9

Lenovo günlük işlerinizi görecek bir laptop, ağır oyunlar oynayamazsınız.
Casper ise giriş seviye bir oyuncu laptopu, ne kadar markanın kendisini ve cihazlarını önermesek de 7 bin TL'ye başka bir sıfır oyuncu bilgisayarı bulmanız imkansıza yakın.
Bütçeyi biraz yükseltebilirseniz başka kaliteli cihazlar önerebiliriz.
Misal: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.37.9
bu dedğiniz laptop olabilir aslında hangi oyunlar oynanabilir bununla rahatça.
Acer'in 7100TL'ye Nitro 5'i var. 1650 + R5 4000.
linkini atabilir misiniz acaba the butcher hocamın önerdiğinin aynısınımı

Bu dediğiniz laptop olabilir aslında hangi oyunlar oynanabilir bununla rahatça?
Bu cihaz atmış olduğunuz Casper gaming laptopla aşağı yukarı aynı güçte. İşlemci olarak daha iyi diyebilirim hatta. Ekran kartı aynı ve ikisinde de 8 GB RAM var, oyunculuk için daha sonra 16 GB'a yükseltilebilir fakat bu bütçede gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.
Acer'ın oyun testlerine şöyle bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yalnız videodaki versiyonu 16 GB RAM'li. Ona göre pay biçebilirsiniz. Yine birçok oyunu rahatlıkla oynarsınız videodaki.

Yeni konular

Geri
Yukarı