Excalibur G770'de oyunlarda FPS düşmesi oluyor

MmelihalpP

Picopat
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ5 11400H
Satın alalı 3 gün olan Casper Excalibur G770 laptopumda oyun oynarken anlık FPS dropları yiyorum. Ve o anda Görev Yöneticisi'nden baktığımda işlemci kullanımının çok azaldığını ve işlemcinin ekran kartının 3D'sinin neredeyse %100'e çıktığını görüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Razeboss

Picopat
Satın alalı 3 gün olan Casper Excalibur G770 laptopumda oyun oynarken anlık FPS dropları yiyorum. Ve o anda Görev Yöneticisi'nden baktığımda işlemci kullanımının çok azaldığını ve işlemcinin ekran kartının 3D'sinin neredeyse %100'e çıktığını görüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam sıcaklıklarınızı kontrol eder misiniz?...

ily ayka

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir-Bayraklı
Görev yöneticisinden bakmaya çalıştığınız anda zaten doğal olarak o kullanımlar düşüyor. Onun dışında sorunun sıcaklık kaynaklı olabilir, o yüzden hangi oyunlarda hangi değerleri alıyorsun paylaşır mısın?

SNows3

Femtopat

Hangi oyunlarda FPS drobları yiyosun eger alalı uzun zaman oldusysa termal macunu yeniliyebilirsin.

KS
KS
M

MmelihalpP

Picopat
Arkadaşlar NVIDIA Denetim Masası'ndan ekran kartı olarak harici ekran kartını seçmeme rağmen yapıyor. Isı değerleri ideal ekran kartı: 60 işlemci: 70-80

Yanlış okumuşum.

Ekran kartı olarak 3050'nin kullanıldığına eminmiiyiz.

Satin alali 3 gün oldu diye yazmiş.
Excalibur laptoplar şarjdan çikarinca aşırı derecede FPS düşmesi yiyor şarjda oynaman gerek.
Prizde oynuyorum o konuda sorun yok.
Hangi oyunlarda FPS drobları yiyosun eger alalı uzun zaman oldusysa termal macunu yeniliyebilirsin.
Witcher 3 , God Of War fps aniden 70 den 8'e falan düşüyor 2 3 saniye sonra düzeliyor.

Yukarı