Excalibur G770'de oyunlarda FPS düşmesi oluyor

MmelihalpP

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ5 11400H
Satın alalı 3 gün olan Casper Excalibur G770 laptopumda oyun oynarken anlık FPS dropları yiyorum. Ve o anda Görev Yöneticisi'nden baktığımda işlemci kullanımının çok azaldığını ve işlemcinin ekran kartının 3D'sinin neredeyse %100'e çıktığını görüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Satın alalı 3 gün olan Casper Excalibur G770 laptopumda oyun oynarken anlık FPS dropları yiyorum. Ve o anda Görev Yöneticisi'nden baktığımda işlemci kullanımının çok azaldığını ve işlemcinin ekran kartının 3D'sinin neredeyse %100'e çıktığını görüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam sıcaklıklarınızı kontrol eder misiniz?...

Görev yöneticisinden bakmaya çalıştığınız anda zaten doğal olarak o kullanımlar düşüyor. Onun dışında sorunun sıcaklık kaynaklı olabilir, o yüzden hangi oyunlarda hangi değerleri alıyorsun paylaşır mısın?

Hangi oyunlarda FPS drobları yiyosun eger alalı uzun zaman oldusysa termal macunu yeniliyebilirsin.

Arkadaşlar NVIDIA Denetim Masası'ndan ekran kartı olarak harici ekran kartını seçmeme rağmen yapıyor. Isı değerleri ideal ekran kartı: 60 işlemci: 70-80

Yanlış okumuşum.

Ekran kartı olarak 3050'nin kullanıldığına eminmiiyiz.

Satin alali 3 gün oldu diye yazmiş.
Excalibur laptoplar şarjdan çikarinca aşırı derecede FPS düşmesi yiyor şarjda oynaman gerek.
Prizde oynuyorum o konuda sorun yok.
Hangi oyunlarda FPS drobları yiyosun eger alalı uzun zaman oldusysa termal macunu yeniliyebilirsin.
Witcher 3 , God Of War fps aniden 70 den 8'e falan düşüyor 2 3 saniye sonra düzeliyor.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı