Excalibur G780 96 derece oluyor

hberkey

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 25 Ekim'de Excalibur G780 almıştım. Aslında gayet de memnunum canavar gibi ancak i7-10750H CPU'su Far Cry 5 Ultra'da 96 derecelerde düşmüyor. İade etmeli miyim sizce? FPS kaybı vs yok internette gördüğüm MSI laptoplarda ortalama 91 92 derecelere çıkıyorlar ancak gene de rahatsız etti. Casper'a attığım mesajda ise kabul edilebilir sıcaklığın 97 derece olduğu yazıyordu ne yapmalı önerirsiniz iade edilmeli mi? MediaMarkt'tan almıştık uğraşmak istemiyorum iade ile çünkü yazılım mühendisliği okuyorum bunun iade süreci vs 1 gün bile laptopsuz kalamam o yüzden hassas görüşlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba 25 Ekim'de Excalibur G780 almıştım. Aslında gayet de memnunum canavar gibi ancak i7-10750H CPU'su Far Cry 5 Ultra'da 96 derecelerde düşmüyor. İade etmeli miyim sizce? FPS kaybı vs yok internette gördüğüm MSI laptoplarda ortalama 91 92 derecelere çıkıyorlar ancak gene de rahatsız etti. Casper'a attığım mesajda ise kabul edilebilir sıcaklığın 97 derece olduğu yazıyordu ne yapmalı önerirsiniz iade edilmeli mi? MediaMarkt'tan almıştık uğraşmak istemiyorum iade ile çünkü yazılım mühendisliği okuyorum bunun iade süreci vs 1 gün bile laptopsuz kalamam o yüzden hassas görüşlerinizi bekliyorum.
Tabii ki de normal değerler, normal yani merak etmeyin.

10. nesil bir işlemci, soğutması iyi olmayan bir "laptop". Normal değerler denebilir. Soğutucu kullanabilirsiniz.
Soğutucu kullanıyorum zaten aslında Casperin yeni sogutma sistemi çok güzel ekran kartı farcry 5 gibi bir oyunda 69 derecelerde ama cpu neden böyle anlam veremiyorum ekran kartı sogutmasindan aşırı memnunjm
Laptopunuzun altına koymak için bir soğutucu alın şimdi alamıyorsanız kumaş üstüne koymayın laptopu.
Soğutucum var 4 fanli ve rampage bilirsinjs belki neyse. Ortasında bir simgesi var orta büyüklükte o da tam ızgaranın ortasına etki ediyor o etki eder mi acaba ?
Casper soğutma bakımından başarısız. O işlemci için sınır o dereceler. Bende de 89-90 derece oluyor. Soğutucu alıp, termal macun değiştirerek 2-3 derece kazanabilirsin.
Yeni aldım laptopu termal macun değiştirilir mi
Tabii ki de normal değerler, normal yani merak etmeyin.
Pes 2021 Ultra da o kadar olmuyor tabi 89 felan oluyor
Soğutucu kullanıyorum zaten aslında Casperin yeni sogutma sistemi çok güzel ekran kartı farcry 5 gibi bir oyunda 69 derecelerde ama cpu neden böyle anlam veremiyorum ekran kartı sogutmasindan aşırı memnunjm

Soğutucum var 4 fanli ve rampage bilirsinjs belki neyse. Ortasında bir simgesi var orta büyüklükte o da tam ızgaranın ortasına etki ediyor o etki eder mi acaba ?

Bu arada şunu farkettim farcry 5 te ekran kartının yüzde 70 i Max kullanılıyor neden bilmiyorum ancak pes 2021 ya da diğer oyunlarda 98 99 kullaniliyor

Termal macunları değiştirmeye gerek yok zaten yeni olduğunu söylemişsiniz. Gaming laptop kullanıp işlemci kullanımının ekran kartı kullanımından daha fazla olmasından şikayetçi insanlar var. Sizde de aynı durum varsa işlemci daha fazla ısınır.

Genelde bu tür cihazların macunu ya az ya da kalitesiz oluyor.

İade edip başka marka almayacaksanız gerek yok. Normal değerler. Ekran kartları zaten genelde daha serin çalışıyor o normal.

Geri
Yukarı