Excalibur G780 boşluk tuşu farklı renkte yanıyor

frotex

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Excalibur G780 laptopumda uzun zamandır klavye aydınlatmasını kullanmadığım için göremediğim, klavyenin bir kısmındaki renklerin farklı olduğunu fark ettim. Aşağıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz üzere space tuşunun olduğu kısımda diğer yerlerden farklı renkte ışık oluşuyor. Excalibur WhatsApp desteğine yazdığım zaman ilk önce sürücü güncelleştirmesini önerip işe yaramayınca da cihazı sıfırlayıp yeniden kurmamı istediler. 1 yıldır kullandığım için sıfırlamak konusunda kararsız kaldım. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz? (Bahsettiğim sorun 2-3 farklı renk dışında tüm renklerde oluyor.)

1653072046003.jpeg

1653072071361.jpeg

1- Ledler kalitesiz olduğu için renkleri düzgün veremiyor olabilir, mesela şuan kullandığım laptopta beyaz renk yapınca sizdeki gibi yeşillik oluyor aralarda
2- Ledler arızalı olabilir ama bence düşük bir ihtimal bu
3- Dedikleri gibi yazılımsal bir sorun olabilir

Bence ilk olarak aynı marka model laptop kullanan diğer kullanıcıların yorumunu bekleyin veya bulabilirseniz kendiniz inceleyin.

Hatta şimdi denedim o resimdeki gibi açık mavide de aynı yeşillik mevcut ve diğer açık renklerde de. RGB ledin çalışma prensibinden kaynaklı oluşuyor, şerit olarak aldığım bazı ledlerde de aynı durumla karşılaşmıştım.

1- Ledler kalitesiz olduğu için renkleri düzgün veremiyor olabilir, mesela şuan kullandığım laptopta beyaz renk yapınca sizdeki gibi yeşillik oluyor aralarda
2- Ledler arızalı olabilir ama bence düşük bir ihtimal bu
3- Dedikleri gibi yazılımsal bir sorun olabilir

Bence ilk olarak aynı marka model laptop kullanan diğer kullanıcıların yorumunu bekleyin veya bulabilirseniz kendiniz inceleyin.

Hatta şimdi denedim o resimdeki gibi açık mavide de aynı yeşillik mevcut ve diğer açık renklerde de. RGB ledin çalışma prensibinden kaynaklı oluşuyor, şerit olarak aldığım bazı ledlerde de aynı durumla karşılaşmıştım.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Sorunun bir tek bende olduğunu düşündüğüm için acaba yaptığım hatadan mı kaynaklı diye merak etmiştim. Bu durum bir tek bende olmadığı için de artık çözüm aramayı düşünmüyorum.

Ben de g780 kullanıyorum aynı sorun bende de var ancak klavyenin alt satırında kullandıkları ledlerden kaynaklanıyor sanırım. Bende bir tek alt satırda var ve bütün tuşlarda var.

Dosya Ekleri

• 8446002D-9443-4778-9D4A-0E3B66587599.jpeg
    8446002D-9443-4778-9D4A-0E3B66587599.jpeg
    99 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı