Excalibur G780 Gaming Laptop Alınır mı ?

orhnakaydin

Centipat
Arkadaşlar selamlar,

Gamer laptop arayışındayken Casper'ın yakında çıkaracağı Excalibur G780 videosuna denk geldim. Epey iddialı bir gaming laptop geliyor gibi duruyor.

FPS testlerinde şöyle 144Hz'i görebileceğim bi cihaz arayışındayım. Sizce Casperın bu yeni oyun laptopunu beklemeli miyim???

Video oldukça heyecan verdi bana. G770 muadillerine göre fiyat olarak iyiydi bu nasıl olur acaba ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Casper Excalibur G860 kullanıyorum 2 yıl olacak ağustosta ve gayet memnunum. Bu bilgisayarıda muhtemelen güzeldir. Ayrıca Casperi kötüleyenleri kafaya takma derim. Gayet güzel bilgisayarlar yapıyorlar diye düşünüyorum.

Bence AMD Ryzen 4000 serisi işlemcileri bekle. Dolar zaten uçtu şimdi bir şey alınmaz.Casper de önerilmeyen bir marka.Casper'a yönelmen ömür açısından iyi seçim olmaz. Technopat bile önermiyor ama alınmaz demek değil

Bir ihtimal 10.nesil işlemci kullanılacak. Beklenmeye değer gibi.
Bence AMD Ryzen 4000 serisi işlemcileri bekle. Dolar zaten uçtu şimdi bir şey alınmaz.Casper de önerilmeyen bir marka.Casper'a yönelmen ömür açısından iyi seçim olmaz.

Mobilde Intel iyi AMD değil. Casper kötü değil. Şunu aklında çıkarın.

Güçlü mü? Değil. Oyuncu olarak Intel iyi.
Evet i5 9300H daha iyi Ryzen 7 3750H'a göre arada çok büyük bir fark yok.Ama 15w tdp var İntel 80-90 derecelerde gezip undervolt'a kaçılacağı için performans düşcek.Tabi Ryzen 7 3750H ile 60-70 Derecelerde gezersin performans korunur.Ryzen 7 bu arada 12nm.Her türlü AMD kendini kanıtladı.Saygılar.

Evet i5 9300H daha iyi Ryzen 7 3750H'a göre arada çok büyük bir fark yok. Ama 15W TDP var Intel 80-90 derecelerde gezip Undervolt'a kaçılacağı için performans düşcek. Tabi Ryzen 7 3750H ile 60-70 derecelerde gezersin performans korunur. Ryzen 7 bu arada 12nm.Her türlü AMD kendini kanıtladı. Saygılar.

AMD kanıtlasın ne yapalım. Önemli olan soğutmadır. Casper iyi iş çıkarıyor i7-9750H 75 dereceyi üstüne çıkmıyor.

AMD kanıtlasın ne yapalım. Önemli olan soğutmadır. Casper iyi iş çıkarıyor i7-9750H 75 dereceyi üstüne çıkmıyor.

i7-9750H eğer 75 üzerine çıkmıyor ise o soğutma değil bildiğin buz koyuyorlar :) i7-9750H 6/12 iyi bir işlemci neredeyse Ryzen 5 1600X ile Ryzen 5 2600 arasında yani neredeyse i5 9400F kadar. Monster bak eğer olmaz ise Casper alabilirsin ama yine de önerilmemesinin bir sebebi olmalı.

i7-9750H eğer 75 üzerine çıkmıyor ise o soğutma değil bildiğin buz koyuyorlar :) i7-9750H 6/12 iyi bir işlemci neredeyse Ryzen 5 1600X ile Ryzen 5 2600 arasında yani neredeyse i5 9400F kadar. Monster bak eğer olmaz ise Casper alabilirsin ama yine de önerilmemesinin bir sebebi olmalı.

Önermemenin sebebi geçmişte kötüydü ondan dolayı geçmişte takıntılı kalmış. Günümüze bakarsak Casper Monster'den iyi. Monster soğutmasında ve kalitesinde şikayetler çok maalesef.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Geri
Yukarı