Excalibur G850 anlık takılıyor

Karabomba

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben uzun süredir Casper Excalibur G850 7700HQ dizüstü bilgisayarı kullanıyorum. Sorunum şu ki oyun oynarken veya Adobe programları gibi programlar çalıştırınca arada bir anlık bir takılma gerçekleşiyor. Oyunu veya programı tek başına açmışlığım da var ama hala aynı sorun karşımda. Counter-Strike GO oyununda anlık takılma ciddi can sıkıyor. O yüzden çözmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım ama kesin bir çözüme ulaşamadım. Sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını da bilmiyorum aslında. Olay görüntüleyicisinden takip ettim, görev yöneticisi vs. ama herhangi belli bir "İşte bu yüzden." diyebileceğim bir sonuca ulaşıp sorunun kaynağını bulamadım. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden...

Modele bir göz attım ve gördüğüm kadarıyla GTX1050 ekran kartı var. GTX 1050 fazlasıyla yetebilecek bir ekran kartı CS:GO için. Ultra ayarlarda mı yoksa düşük ayarlarda mı oynuyorsunuz?

Programların bazıları SSD bazıları HDD'ye kurulu şuan

CS GO yu en düşükte açıyorum. Kasmıyor anlık takılma oluyor ve ciddi anlamda can sıkıcı bir olay, tam savaşın ortasındayken oluyor.

Programların bazıları SSD bazıları HDD'ye kurulu şu an

CS:GO'yu en düşükte açıyorum. Kasmıyor anlık takılma oluyor ve ciddi anlamda can sıkıcı bir olay, tam savaşın ortasındayken oluyor.

V-Sync açıp dener misin? Anlık takılmalar genelde disk veya FPS ile ekran hertzinin uyuşmadığı durumlarda olur.

Denemiştim vsync yi ama öyle daha fazla oluyor. Bunu tam anlamıyla takibe alan neden kastığını öğrenebileceğim bir program vesaire var mı acaba? Takip eden ve olan hatayı vs. artık neyse onu gösterebilecek bir program? (V-sync'yi League of Legends oynarken denedim, daha fazla oluyor ve yırtılmalar meydana geliyor)

Denemiştim vsync yi ama öyle daha fazla oluyor. Bunu tam anlamıyla takibe alan neden kastığını öğrenebileceğim bir program vesaire var mı acaba? Takip eden ve olan hatayı vs. artık neyse onu gösterebilecek bir program? (V-sync'yi League of Legends oynarken denedim, daha fazla oluyor ve yırtılmalar meydana geliyor)
MSI Afterburner indir ve GPU kullanımı CPU kullanımı ve sıcaklıkları bizimle paylaş.

Hatayı net olarak bulamayız ama MSI Afterburner programı ile işlemcinizin kullanım yüzdesi, ekran kartınızın kullanım yüzdesi, sıcaklıklar gibi değerleri kontrol edebilirsiniz. Youtube'da daha detaylı rehberi vardır. Takılma yaşadığınız an bakın hemen işlemci kullanım yüzdesi artıp ekran kartı kullanım yüzdesi azalıyor mu diye.

Geri
Yukarı