Excalibur G860 aniden kapandı ve açılmıyor

KShieda

Hectopat
Casper Excalibur G860 laptopunu kullanıyorum, WD2 oynarken bir anda ekran vb. gitti ve bilgisayar kapandı gibi oldu. USB portlarından bir tanesi güç alıyor gibi gözüküyor ona ekipman taktığımda ekipmanın ışığı yanıyor ama PC güç butonuna basılı tuttuğumda açılmıyor veya kapanmıyor, fan sesi vb. hiçbir şey yok. PC'yi şarjdan çıkarıp şarjını bitirmeyi denedim ama pek güç tüketmiyor sanırım bu durumdayken, yardımcı olur musunuz?

IMG_20210124_163836.jpg

IMG_20210124_163809.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Aynı sorun bende de oldu servise gönderdik (garantisi yoktu) 5000 TL masraf çıkardılar. Yerel bir tamirciye götürdüm 1000 TL alıp iki günde verdi 🤔. 2 ay çalıştı yine aynı sorun söz konusu. Bana basit bir çözümü var gibi geliyor. Lütfen öğrenirseniz paylaşır mısınız? Şimdi İran'dayim ve kimseye tamir veremiyorum. Öylece kaldık. Yardımlarınızı bekliyorum.
Fazla ısınmamıştı diğer oyunlarda daha fazla ısındığı oluyordu önceden oynadığımda yanmama ihtimali dışında başka ne olmuş olabilir?

2 yıl garantisi vardı bitti zaten
Tam sömestr tatilinde bakımını yaptırıp satacaktım umarım ağır bir hasar olmamıştır
Konu hakkında biraz daha bilgi almak isterim, anakartın veya işlemcinin yanması durumunda herhangi bir koku olur mu? Garantisi olmadığı halde yardımcı olurlar mı? Garantisiz yaptırmaya değer mi?

Not: Yapıldığı takdirde yaklaşık 6500-7000TL civarına satacağım.
Son düzenleme: Casper genel merkezinde bulunan teknik servisine el ile teslim ettim bütün sorunları düzelttiler ve herhangi bir ücret almadılar sorunu tam söylemediler ama donanımsal olmadığını söylediler. (Ayrıca bütün bakımlarıda yapıldı ilgilenen varsa ulaşsın :D)

Bende dün akşamdan beri aynı sorunla karşı karşıyayım G850 model Excalibur laptop kullanıyorum, bir anda oyun oynarken çok fazla yük altında çalışmadığı halde kendi kendine kapandı PC ve bir daha da açılmadı. Yardımınıza ihtiyacım var. @KShieda

Bende dün akşamdan beri aynı sorunla karşı karşıyayım G850 model Excalibur laptop kullanıyorum, bir anda oyun oynarken çok fazla yük altında çalışmadığı halde kendi kendine kapandı PC ve bir daha da açılmadı. Yardımınıza ihtiyacım var. @KShieda
Sorunumun ne olduğunu hatırlayamıyorum kusura bakmayın ama tek hatırladığım Ümraniye Casper servisine garantili bir şekilde götürdüğüm ve bilgisayarı masrafsız tamir ettikleri, hafızam iyi değil kusura bakmayın.

Geri
Yukarı