Excalibur G900 neden önerilmiyor?

arthurmorgan35

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internette araştırmama göre Casper'in tüm oyuncu laptoplarında yorumlar karışık, çok sevip savunanda var, çok sorun yaşayıp eleştirende. Fakat fiyat ve teknik açısından bakarsak aynı klasmanda ki diğer laptoplara göre fiyatı gözle görülür şekilde gayet uygun durumda. Bu Excalibur serisi laptoplar neden bu kadar eleştiriliyor beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Not: Tasarım öğrencisiyim render işleriyle uğraşıyorum, eğer önerebiliyorsanız Casper harici 10k ile 12K arası laptop önerebilir misiniz?

İstediğim özellikler.

RTX 2060 (1650 1660 Ti vb gibi kartları önermeyin lütfen arkadaşlar işim için bunlar biraz düşük geliyor bana)
16 GB RAM.
i7 veya i5 10-11 nesil CPU.
500SSD.

Kalitesiz malzeme kullanımı yüzünden düşük fiyat, ama kalitesiz kasa.

Kalitesiz kasa yüzünden ısınma sorunları.

Isınma sorunları yüzünden anakart yanması.

Anakart yanması sebebinden bilgisayarın elinizde kalması.

Gayet anlamışsınızdır diye düşünüyorum. Sürekli sevenlerde sadece içindeki donanım ve fiyatına bakıyorlar. Neden elimde kalcak bir bilgisayara X para vereyim? 1000 lira fazlaya kaliteli beni 6 7 sene götürecek laptoplar varken?

Kasaya önem vermeyip kaliteli yapmamaları kasada bol plastik kullanmaları. Bilinmeyen Anakartlar kullanması. Bilinmeyen Anakartlar kullanmasıyla kasadaki bol plastik kullanımı birleşince Anakart yanma problemiyle gelen bir çok sorun oluşması. Verdiğiniz paradan sonra gelen pişmanlık hissi...

Casper'da tek önerdiğim Casper G770 2020 modelidir.

Artı -1 Eksi
Bütçeyi 13k yaparsanız MSI GL65 Leopard kasası ve RTX 2070. Olmazsa RTX 2060' lı Acer Nitro alın. Casper neden önermiyorum derseniz. Isınıyor, malzemesi kötü, BIOS desteği yok. Hani yazılım olarak.
EDIT: He bu arada attığım laptopun SSD' sini A2000 yaparak alın, bu Netac SSD' ler Dramless SSD' ler. İçlerinde DRAM kontrolcü bulunmuyor.

Bir dönem teknik servis çalışani olarak kesinlikle Casper laptop notebook önermiyorum.
Kisa devre arizalarinin sonu gelmiyor malzeme kalitesi olarak anakart dahil geride uzak durun.

Dell ASUS MSI 3lüsü üzmez ancak fiyat olarak yukaridalar cok fazla modeli olmasa da en dayanıklısı kesinlıkle Dell.

Yeni konular

Geri
Yukarı