Excalibur G900 RTX 2060 düşük performans

MrLightTea

Decapat
Daha fazla  
Bir arkadaşımın Excalibur G900 laptopu var. Ekran kartı RTX 2060 fakat LoL'de 50-60 aldığını söylüyor (başka oyunlarda da geçerli).NVIDIA Denetim Masası'ndan oyunlarda ekran kartını seçmemize rağmen sorun çözülmüyor.

Laptop şarja takılı mı? Sürücüler güncel mi?

-Aynı sorun bende de olmuştu ve bilgisayarı yeniden başlattım ve bir daha aynı sorun ile karşılaşmadım.

Sadece LoL'de mi FPS düşüyor yoksa her oyunda mı? Eğer sadece LoL ile alakalı ise ticket atabilir. Yok her oyunda çok kötü performans veriyorsa; sıcaklık değerlerini kontrol edebilir, sürücüleri güncelleyebilir, oyun ayarlarını kontrol edebilir (çözünürlük vs.), Control Center programından en iyi performansa çekebilir. Sorun düzelmez ise ve her oyunda hala devam ederse teknik servise götürebilir şikayetini oraya anlatabilir arkadaşın.

Arkadaşınızın sistem bilgilerini tam yazar mısınız? Sadece ekran kartında bitmiyor olay. CPU temelli oyunlarda en önemli şey RAM.

Sadece LoL'de mi FPS düşüyor yoksa her oyunda mı? Eğer sadece LoL ile alakalı ise ticket atabilir. Yok her oyunda çok kötü performans veriyorsa; sıcaklık değerlerini kontrol edebilir, sürücüleri güncelleyebilir, oyun ayarlarını kontrol edebilir (çözünürlük vs.), Control Center programından en iyi performansa çekebilir. Sorun düzelmez ise ve her oyunda hala devam ederse teknik servise götürebilir şikayetini oraya anlatabilir arkadaşın.
Teşekkürler knkm.Sorun sadece Lol'de yaşanmıyor.Aygıt yöneticisinden İntel HD'yi devre dışı bırakınca oyun 4fps ye düştü.
Arkadaşınızın sistem bilgilerini tam yazar mısınız? Sadece ekran kartında bitmiyor olay. CPU temelli oyunlarda en önemli şey RAM.
İşlemci i7-10750H
32gb ram
Windows 10

Ayrıca arkadaş Geforce Experience üzerinden 528.49 sürümlü bir sürücü indirmiş.Fakat Nvidia sitesinden indirdiğimizde 472.12 sürümlü bir sürücü indiriyor.

Ayrıca arkadaş GeForce Experience üzerinden 528.49 sürümlü bir sürücü indirmiş. Fakat NVIDIA sitesinden indirdiğimizde 472.12 sürümlü bir sürücü indiriyor.

Experience ile dener misiniz son sürüm driver indirmeyi? Oradan optimize edin oyunu.

Geri
Yukarı