Excalibur G900 sıvı metal nasıl uygulanır?

Orophin94

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Excalibur bilgisayara soğutma için hem CPU, hem GPU üzerine sıvı metal uygulamayı planlıyorum.

Soğutma bloğu bakır mıdır yoksa aluminyum mudur?
GPU VRAM'leri, lokasyon olarak nerededir? Onların üzerine sıvı metal uygulamak mümkün müdür?
Verebileceğiniz tavsiye var mı? Bu işi benim yerime yapabilecek yerler var mı?

Teşekkürler.

Daha önce yapmadıysan Elindeki laptoptan olma ihtimalin yüksek, riskli bir işlem.

Riskli olduğunu biliyorum. Bu sebeple öncesinden bilgi toplamak istiyorum. Bilgisayarın fan sesi beni rahatsız ettiğinden, hem mining hem de oyun için kullandığımdan uygulamanın faydası olabileceğini düşünüyorum.

ASUS bile sıvı metal uygulama yapabilmek için çokça zaman ve para harcayıp bir tesis kurdu özel olarak. Riskli bir işlem yapmayı bilmiyorsanız denemeyin, termal macun sürün.

ASUS bile sıvı metal uygulama yapabilmek için çokça zaman ve para harcayıp bir tesis kurdu özel olarak. Riskli bir işlem yapmayı bilmiyorsanız denemeyin, termal macun sürün.

Termal macuna ihtiyacım yok. Daha iyisi mümkün mü, onu arıyorum. Asus binlerce defa uygulayacak, ben bir defa uygulayacağım.

CPU ve GPU'ya sürerseniz zar gibi ince bir katman olacak şekilde yaydırın, taşma yapmasın. Fakat GPU VRAM'lerine üreticiler termal ped ve alüminyum soğutucu kullanıyor. Sürülmesi ne gibi sonuçlar verir kestirmek zor.

CPU ve GPU'ya sürerseniz zar gibi ince bir katman olacak şekilde yaydırın, taşma yapmasın. Fakat GPU VRAM'lerine üreticiler termal ped ve alüminyum soğutucu kullanıyor. Sürülmesi ne gibi sonuçlar verir kestirmek zor.
Belleğe sıvı metal sürülmez zaten.

Eğer ayrı ise zaten sürmek pek akıl kârı değil. Etrafına gerekli izolasyonları da sağlayacağım eğer yaparsam. Cevaplar için teşekkür ederim. Hala değerlendirme aşamasındayım. Eğer yapacak olursam sonucu burada paylaşırım.
Acaba VRAM'ler için hangi boyutlarda termal ped kullanmalıyım? 30x30x1 mm yeterli mi? Bilgisayarın içini açmadım ama yetersizmiş gibi geliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı