Excalibur hangi ekran kartı modülünü kullanıyor?

Saul_Goodman

Femtopat
Arkadaşlar herkese merhaba, aranıza yeni katıldım. Merak ettiğim konu şu: Casper özelinde bütün Gaming notebooklar genelinde, notebookun hangi tür ekran kartını kullanıyor bilen var mı? Max-Q mu Mobile mı yoksa normal masaüstü GPU'ları mı kullanılıyor? Arada illaki farklar olacaktır ama bu farklar devasa düzeyde midir? (özellikle SolidWorks-Catia gibi programlar için)

Normal masaüstü kartları kullanamaz laptop kartları daha kötüdür Max-Q ise zaten yazar hiçbir şey yazmıyorsa Mobile kullanıyor diğer her firmanın olduğu gibi ama Excalibur almayın.

Öncelikle Excalibur almanı önermem zaten masaüstü GPU'su laptop a takılmaz Max-Q da şu demek
bilgisayarlarda NVIDIA Max-Q teknolojisi, günümüz ekran kartlarının daha sessiz, ince ve enerji tasarruflu çalışmasını sağlıyor diyebiliriz. Genelde, grafik kartları oldukça yüksek sıcaklıklarda çalıştığından buna uygun bir soğutma sistemine ihtiyaç duymakta. Bu da günümüzdeki birçok dizüstü bilgisayarı oldukça kalın hale getirmekte. Max-Q grafik kartlarında ise enerji verimliliği ile soğutma sistemi bir dengeye getirilmiş durumda.
Mobile de laptop GPU'su oluyor mesela 3080M normal versiyon mu Max-Q mu o laptopun sitesinde yazar zaten arada büyük bir fark olmaz.

Normal masaüstü kartları kullanamaz laptop kartları daha kötüdür Max-Q ise zaten yazar hiçbir şey yazmıyorsa Mobile kullanıyor diğer her firmanın olduğu gibi ama Excalibur almayın.
Hocam Monster hatırladığım kadarıyla masaüstü GPU'su kullanıyordu. Yanlış mı biliyorum acaba? Tüm laptoplar mobil gpu mu kullanıyor?

Hocam Monster hatırladığım kadarıyla masaüstü GPU'su kullanıyordu. Yanlış mı biliyorum acaba? Tüm laptoplar mobil GPU mu kullanıyor?

Masaüstü GPU'ları zaten laptop kadardır hocam nasıl kullanabilirler öyle olsa asla sığmaz. Monster da en kötü firmalarından biridir bazı ürünleri leş.

Öncelikle Excalibur almanı önermem zaten masaüstü GPU'su laptop a takılmaz Max-Q da şu demek
bilgisayarlarda NVIDIA Max-Q teknolojisi, günümüz ekran kartlarının daha sessiz, ince ve enerji tasarruflu çalışmasını sağlıyor diyebiliriz. Genelde, grafik kartları oldukça yüksek sıcaklıklarda çalıştığından buna uygun bir soğutma sistemine ihtiyaç duymakta. Bu da günümüzdeki birçok dizüstü bilgisayarı oldukça kalın hale getirmekte. Max-Q grafik kartlarında ise enerji verimliliği ile soğutma sistemi bir dengeye getirilmiş durumda.
Mobile de laptop GPU'su oluyor mesela 3080M normal versiyon mu Max-Q mu o laptopun sitesinde yazar zaten arada büyük bir fark olmaz.
Sağ olun hocam. Peki max-q mobile arası devasa mıdır? Hai %10'luk bir fark ise çok dert değil benim için de. Diğer markalar için de sormuş olayım. Excaliburla beraber işte Monster-ASUS-MSI-HP vs.

Masaüstü GPU'ları zaten laptop kadardır hocam nasıl kullanabilirler öyle olsa asla sığmaz. Monster da en kötü firmalarından biridir bazı ürünleri leş.
Şöyle düşünüyordum, içindeki GPU'yu alırlar (sadece Process Unit'i bellekler ve soğutma hariç) ve bellekleri de yakınlaştırıp takarlar. Demek ki baya yanlış düşünmüşüm hocam sağ olun. Bugün de bir şey öğrendik :D
Evet hocam tüm laptoplar Mobile GPU ve CPU kullanır.
Teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı