ExcaliburG770 laptopta FPS artışı nasıl sağlanır?

Warzone gibi bir oyunda 65 derece alıyorsanız GPU kullanmıyorsunuz demektir. Oyuna girdiğiniz de performans modunu turbo/oyun moduna alıyor musunuz?

Hocam nihai performansta kullanıyorum ekran kartına overclock yapıyorum bir de Ultra ayarlarla Witcher oynarken tam gücünü görebiliyorum sadece.

Warzone gibi bir oyunda 65 derece alıyorsanız GPU kullanmıyorsunuz demektir. Oyuna girdiğiniz de performans modunu turbo/oyun moduna alıyor musunuz?

Cihaz Acer Nitro 5 hocam bu arada.

Nitro sense yüksek performans ayarı var ama ondan daha iyisini kullanıyorum hocam.

GPU'nun çalışma sıcaklığına baktığımızda pek iyi gibi durmuyor. Tam performansta 75-80 altına inmemesi lazım GPU sıcaklığı. 55-65 dereceler tasarruf modu dereceleridir.

Yüksek performans moduna alıp değerleri kontrol edin.

GPU'nun çalışma sıcaklığına baktığımızda pek iyi gibi durmuyor. Tam performansta 75-80 altına inmemesi lazım GPU sıcaklığı. 55-65 dereceler tasarruf modu dereceleridir.

Nitro serisinin soğutması aşırı iyidir ama hocam Warzone oynuyoruz yani %50 kullanım da saçmalık gibi.

Yüksek performans moduna alıp değerleri kontrol edin.

Ve GPU Witcher da 80W kadar çekebiliyordu.

Nitro serisinin soğutması aşırı iyidir ama hocam Warzone oynuyoruz yani %50 kullanım da saçmalık gibi.

Ve GPU Witcher da 80W kadar çekebiliyordu.

Ne kadar iyi olursa olsun yük altında 65 derecelerde çalışabilen laptop daha icat edilmedi hocam. Yanlış giden bir şeyler var cihazınızda.

Ne kadar iyi olursa olsun yük altında 65 derecelerde çalışabilen laptop daha icat edilmedi hocam. Yanlış giden bir şeyler var cihazınızda.

Tam yükte 65 dereceleri gördüğüm oldu hatta bir fotoğraf atayım.

1669888717044.png

Yeni konular

Geri
Yukarı