Excel tablosu nasıl hazırlanır?

Lambayafunfde

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Excel'de bir şey yapmam gerekiyor ama nasıl yapacağımı bulamadım. Şimdi şöyle, istiyorum ki tüm bir senenin tüm günleri her bir kutucuğa bir tarih gelecek şekilde tüm yılı sıralamak yani A1'de 01.01.2016 yazsın A2'de 02.01.2016 yazsın gibi tüm bir seneyi ya da istediğim tarihler arasını kapsayacak şekilde tek bir formülle yazdırabilir miyiz?

başlığı değiştiren admin soruma da cevap verseydin ya

Örnek:
-A1'e başlangıç tarihini yazınız.
-A1'i seçiniz.
-A1 kutusunun sağ alt kısmındaki siyah noktaya mouse ile geliniz.(+ olacak)
-İstediğiniz tarihe kadar aşağı doğru çekiniz.

Bu işlemler sonucu tarih listeniz oluşmuş olacaktır. Bundan sonra aşağıdaki adımlar ile de tarihlerin nasıl görüneceğini ayarlayabilirsiniz.

-A sütununa sağ tıklayınız.
-Hücreleri Biçimlendir'e tıklayınız.
-Sayı -> Kategori -> Tür -> 14.03.2001 -> Tamam

Bu forumda moderatörler, gereksiz yere ceza vermekle, konu başlıklarını kafalarına göre düzenlemekle ve konuları genel görünüme ertesi gün veya ertesi hafta açmakla sorumludur.

Örnek:
-A1'e başlangıç tarihini yazınız.
-A1'i seçiniz.
-A1 kutusunun sağ alt kısmındaki siyah noktaya mouse ile geliniz.(+ olacak)
-İstediğiniz tarihe kadar aşağı doğru çekiniz.

Bu işlemler sonucu tarih listeniz oluşmuş olacaktır. Bundan sonra aşağıdaki adımlar ile de tarihlerin nasıl görüneceğini ayarlayabilirsiniz.

-A sütununa sağ tıklayınız.
-Hücreleri Biçimlendir'e tıklayınız.
-Sayı -> Kategori -> Tür -> 14.03.2001 -> Tamam

Bu forumda moderatörler, gereksiz yere ceza vermekle, konu başlıklarını kafalarına göre düzenlemekle ve konuları genel görünüme ertesi gün veya ertesi hafta açmakla sorumludur.

Teşekkürler, telefondan kullanıyordum şimdi pcye iniyor deneyeceğim.
Tamam oldu çok teşekkür ederim

Aslında donanım haber forumdan geldim, orda bu konuyu direk kurallara uymamaktan silmişlerdi direk kopyala yapıştırla buraya aldım konuyu. burdanın moderatörleri daha insaflı çıktı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı