Çözüldü Exper Style notebook RAM'i aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

375558

Hectopat
Bir tane eski okul bilgisayarlarından Exper Style aldık. Şifre istedi, BIOS'a kısa devre yaptırarak şifreyi çıkarttık. HDD kablosu koptu, flaşa Windows 7 Starter kurduk, işimize gayet yarıyor fakat Microsoft Teams için Windows 8.1 lazım. Bilgisayarın da bir sıkıntısı var, RAM aşırı ısınıyor. Windows 7 Starter'da bile Chrome açıp, bir yandan oyun oynayıp, bir yandan müzik dinleyince 5-10 dk. Sonra kapanıyor. Daha önce HDD'si çalışıyorken Windows 8.1 kurduk, 1-2 dk. zor dayandı. RAM'ın ısınmasını nasıl engellerim ve de Windows 8.1 kurmalı mıyım? Bilen biri söyleyebilir mi?

Çözüm
Yani yapabilecekleriniz termal macun değiştirip fanları temizlemek. Bütçeniz varsa da SSD almak.
Sanırım termal pad var ama emin değilim, fanı temizledim. Ayrıca flaş bellekten çalışmasının sebebi HDD kablosunun çok pahalı olması 350 TL gibi birşey. Yani bende HDD var, gerekirse SSD de takarız. Küçük bir araştırma yaptım ve öğrendiğim kadarıyla eğer donanımsal bir hata yoksa, işlemciye giden elektrik miktarını gibi bir şeyi düşürecekmişim. Yaptım işe yaradı, yardımların için teşekkür ederim.
MSI Afterburner'ı kurmayı denedim kurulmuyor, sanırım Windows 7 SP1 lazım ona. Daha doğrusu kuruluyor da açılmıyor, neyse. Benim bilgisayara yapabileceğim bir şey yok mu?

Yani yapabilecekleriniz termal macun değiştirip fanları temizlemek. Bütçeniz varsa da SSD almak.

Sanırım termal pad var ama emin değilim, fanı temizledim. Ayrıca flaş bellekten çalışmasının sebebi HDD kablosunun çok pahalı olması 350 TL gibi birşey. Yani bende HDD var, gerekirse SSD de takarız. Küçük bir araştırma yaptım ve öğrendiğim kadarıyla eğer donanımsal bir hata yoksa, işlemciye giden elektrik miktarını gibi bir şeyi düşürecekmişim. Yaptım işe yaradı, yardımların için teşekkür ederim.

Çözüm
Sanırım termal pad var ama emin değilim, fanı temizledim. Ayrıca flash bellekten çalışmasının sebebi HDD kablosunun çok pahalı olması 350 TL gibi bir şey. Yani bende HDD var, gerekirse SSD'de takarız. Küçük bir araştırma yaptım ve öğrendiğim kadarıyla eğer donanımsal bir hata yoksa, işlemciye giden elektrik miktarını gibi bir şeyi düşürecekmişim. Yaptım işe yaradı, yardımların için teşekkür ederim.

Undevorlt işleminden bahsediyorsanız yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı