External HDD'nin Sürekli Çalışması

anotia

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Elimde Dark Dark Quad RaidBox ürünü var. 4 disk takılı. Disklerin bazıları 7200RPM bazıları 5400RPM.
Disklerle çalışmadığım sürede doğal olarak HDD'ler pasif hale geliyor. Bu süre oldukça kısa 2-3 dk falan. Sonra tekrar disklerden herhangi birinde çalışmaya başlayınca dördü birden tekrar aktif olmaya başlıyor ve bu zaman alıyor.
Sorum şu. Sistem sürekli aktif olsa. Diskler sürekli aktif olsa. Ben istediğim zaman zaten devre dışı bırakıp PC'den ayırabiliyorum.
Bu mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın güç ayarlarında bunu yapabilmeniz için ayarlar mevcut. Denetim Masası\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle kısmından gelişmiş güç ayarları kısmına gelin. Sonrasında sabit diski kapatmak için beklenecek süre değişkenini 0 olarak değiştirin.

Cevap için teşekkürler. Bu yolla aynı zamanda external diski de ayarlamış olacakmıyım?
Aslında orası benim için de soru işareti. Sürekli bağlı tuttuğum 1 TB harici diskimde hiç kapanma yaşamadım bu yüzden o bir tavsiyeydi. Eğer işe yaramazsa başka çözümlere bakarız.

Maalesef deneme yaptım ve sürekli çalışmadığını gördüm.
Laptop kullanıyorum bu arada. Bahsettiğiniz ayar sanırım sabit disk yani internal disk için geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı