Extreme Kasa Toplamam

BerkGergin

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisi
Merhabalar,

Recep bey facebook üzerindende sormuştum forumda konu açın dediniz 5 gün oldu ve sonunda forumda konu açabildim aktivasyon maili gelmemişti. Benim sorum hangi sistem daha iyi ?

HD 7970 ROG MU YOKSA GTX 780 DirectCU II mi ?
HDD :
SEAGATE 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

SSD :
KINGSTON 120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 555MB / Yazma 510MB)

Ekran Kartı :
ASUS GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

Veya
ASUS HD7970 Matrix Platinium DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

Ses Kartı :
CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1 PCI SES KARTI

Anakart :
ASUS Z87-A Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart

Ram :
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR3 2400MHz CL10 Soğutuculu Ram

Kasa :
COOLER MASTER HAF X 942 BLACK EDITION FULL TOWER PENCERELİ SİYAH KASA

Sıvı Sogutma :
COOLER MASTER SEIDON 240M SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

Optik Sürücü :
ASUS DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI

İşlemci :
INTEL Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm İşlemci

PSU :
XILENCE XP800 800W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ 80+ BRONZE R3

Birde Sizden "6.000 TL"Ye dizebileceğim Extreme Yüksek Performans Sistem önerirmisiniz ?

Bence 6000 TL'ye çıkıyorsan giriş seviyesi bir anakart almak yerine, en az Asus Z87-Pro yada Maximus VI Hero almalısın. Bunun haricinde bu bütçeyle ben olsam 240 GB SSD alırım. Geri kalan seçimlerin güzel bence.

Ya baktımda oyun testlerinde 7970 Daha önde bazı testlerde 780 önde kafam çok karıştı.

Nedenini tam bilmiyorum. Çok yüzeysel bir tanım olmuş, ama şöyle birşey var. Bazı oyunlarda AMD kartlar, NVIDIA kartlardan daha yüksek performans verirken, bazı oyunlarda da tam tersi olur. Oyunda kullanılan motor ile alakası olan bir durum, ama bahsettiğin olay bununlamı alakalı onu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi Sadece sistemi kurmak için kullanıcam. 2 TB oyunlar için gayet yeterli. Sistemi ssdye kurup 2 tb yede oyunları ve programları kurmak için 2 ye ayırmayı planlıyorum.

EĞER BAŞKA SİSTEM TAVSİYE EDİCEKSENİZ YORUMA YAZIN LÜTFEN.

Bluray bana performans saglamazki.
Evet ama Extreme sistem'e DVD Komik durur :)
Bluray ile işim olmaz diyorsanız gerek yok tabii.

SSD'nin boyutunu yükseltip oyunları oraya kurarsanız.Oyunların yüklenmesinde ve oyun içi bölüm geçişi yüklenmesi,oyunun açılışı,kapanışı ve benzeri hadiselerde performans artışı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı