Exvega Andromeda hakkında düşünceler

ROEXX

Hectopat
Merhabalar,

Lunar indiriminde aldığım Exvega andromeda koltuk elime ulaştı ve hem merak edenler de olduğu için bir konu açmak istedim.

Öncelikle kargo süresinden bahsedeyim;
11 Kasım'da sipariş verdiğim koltuk 24 Kasım'da elime ulaştı. Bu süreçte firma mı kargoya geç verdi, kargo mu geç fatura kesti tam olarak bilemiyorum ama MNG Kargo'dan takip edebildiğim kadarıyla 2 gün içerisinde Edirne'ye akşamına da evime ulaştı özetle. Bu noktada kapıya gelen Mng'nin kat servisi yokmuş, bahçe kapısına kadar getirip gerisi sizde dediler. Bunu da göz önünde bulundurun isterseniz.

Paketleme için çok bir şey diyemeyeceğim, bir koli içerisine patpat ile sarıp gönderilmiş. Dediğim gibi detaylı bir şey söyleyemiyorum burayla ilgili, belki aşağıda bir şeyler bulabilirsiniz.

4-5 parçadan ilk elime aldığım görsellerde de görebileceğiniz üzere kırık geldi çok kritik bir parça olmadığı için pek dikkate almadım.
Malzeme gayet kaliteli duruyor, tekerlekler parke, halı gibi zeminler için gayet ideal ve sağlam duruyor. Kumaşı, dizaynı, kolçak yükseklik ayarı boyun ve bel için gönderilen yastıklar oldukça kaliteli ve açıkçası beklediğimden daha rahat hissettiriyor.
Montajı yaklaşık 30-40 dakikada tek başınıza halledebileceğiniz zorlukta.

Fakat;
Koltuğun sol alt kısmını oturak kısmına ya ben oturtamadım ki olabilir gözüyle bakıyorum fakat üretim hatası olması daha muhtemel geliyor çünkü görsellere dikkatli baktığınızda sizde fark edeceksiniz sağ ve sol dikişin arasındaki farktan itibaren bir simetri problemi gözle görülüyor.
Hepsine ek az önce bu konuyu oluştururken koltuğun alt kısmından (zannedersem amortisör'ün altından) düşen bir metal parça.
Dün koltuk geldikten sonra sadece kurdum en fazla yarım saat kullandım dolayısıyla uzun süreli kullanımda neler getireceğini henüz bilmiyorum.
Hepsinden bağımsız olarak @Exvega müşteri hizmetlerinde çalışan Furkan bey hem firma adına hem müşteri adına gerçekten harika bir personel, işin açığı son aradığımda siparişi iptal edecektim ama durumu çok iyi idare edip yardımcı olmaya çalıştığı için konu oraya gitmedi bile.

Bu vesile ile hem kendilerine hem de forum sakinlerine sormak istediğim bana gelen ürün ayıplı mıdır yoksa montajı ile alakalı benden kaynaklı sorunlardan dolayı mı bu problem olmuştur.

Koltukla alakalı bilgi almak istediğini önceki konulardan gördüğüm arkadaşlar;
@Kvothes @Emre İpek @morequex @erospacex @CemreCan

WhatsApp Image 2021-11-25 at 10.28.05 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-11-25 at 10.28.05.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-25 at 10.17.47.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-25 at 10.17.48 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-11-25 at 10.17.48 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-11-25 at 10.17.48.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-25 at 10.38.38.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
@ROEXX geri dönüş için teşekkürler, firma ile çarşamba günü wp üzerinden görüşmüştüm cuma günü şipariş geçiçektim. Fotoğraflarda dikkatimi koltuğun birleştiği yer çekti sizdeki ürün de çok açık. montaj yaparken hata yapmış olabilirmisiniz? veya kusurlu bi ürün mü . ziraa sitede yayınlanan fotoğraflar birleşme noktaların da kapalı gözükmüyor.

@ROEXX geri dönüş için teşekkürler, firma ile çarşamba günü wp üzerinden görüşmüştüm cuma günü şipariş geçiçektim. Fotoğraflarda dikkatimi koltuğun birleştiği yer çekti sizdeki ürün de çok açık. montaj yaparken hata yapmış olabilirmisiniz? veya kusurlu bi ürün mü . ziraa sitede yayınlanan fotoğraflar birleşme noktaların da kapalı gözükmüyor.
Konuyu açma sebebim sorduğunuz soru aslında :)

1. Gün için söyleyebileceklerim şöyle;
Uzun süreli ilk kullanımımda biraz ağrı yapıyor koltuk, bunun sebebi koltuğun yeni oluşundan, benim kendisine kendisinin bana alışma sürecinden olabileceğini düşünmekle birlikte, ne buradan @Exvega bir dönüş yaptı ne de aradığımda kendilerine ulaşabildim konuyu asıl açma sebebimle alakalı. Şimdilik durum bu... Bugün 1-2 saat içinde tekrar aramayı düşünüyorum.

1. Gün için söyleyebileceklerim şöyle;
Uzun süreli ilk kullanımımda biraz ağrı yapıyor koltuk, bunun sebebi koltuğun yeni oluşundan, benim kendisine kendisinin bana alışma sürecinden olabileceğini düşünmekle birlikte, ne buradan @Exvega bir dönüş yaptı ne de aradığımda kendilerine ulaşabildim konuyu asıl açma sebebimle alakalı. Şimdilik durum bu... Bugün 1-2 saat içinde tekrar aramayı düşünüyorum.
sitedeki canlı destek aktif olarak cevap yazıyor ama ilginç...

Evet ben de birinin konuya yazmasını bekliyordum çünkü bu mesajın kesinlikle görülmesini istiyorum;
(Mümkünse moderasyon bu mesajın çözümle ilgili olan kısmını ana konudaki mesaja ekleyebilirse çok memnun olurum.)
Öncelikle indirimlerden kaynaklı firmanın telefonlara tam zamanında dönüş yapamamasını anlıyorum ki bugün yaptığımız görüşmede de açıkladılar gayet anlaşılır bir durum.

Problemlerle ilgili bugün whatsapptan fotoğraf istediler ve kendileriyle görüştük;

Görsellerde bulunan ufak demir parça için (durup dururken düşen) müşteri hizmetlerindeki arkadaş bilgisi olmadığını ve teknik ekibe soracağını söyledi eminim dönüş gelecektir.

Geriye kalan "problemler" için Andromeda modeli için bazı müşteriler "sallanma" özelliği istiyormuş, bu da görseldeki bu farkı yaratıyormuş. Sanırım depoda/sevkte bir karışıklık olduğu için bana bu model gelmiş. En çok şaşırdığım ve bana göre gerçekten tebrik edilmesi gerekense firmanın bu noktadaki çözüm önerisi;

Kendileri "sallanma" özelliği olmayan modeli de bana gönderip, ikisini de denememi hangisinde rahat ediyorsam onu kullanmaya devam edip diğer modeli 1-2 hafta sonra geri göndermemi istediler...Gerçekten uzun zamandır görmediğim bir satış sonrası hizmet...

Ve ekliyorlar normalde bu tip sorunların yaşanmadığını, biraz da şanssızlık sanırım bu tip şeyler beni bulur anlayacağınız fakat firmanın bu noktada ürettiği çözüm gerçekten tamamen kullanıcı/müşteri dostu.

Kilitlenebilir bir tekerlek seti olsaydı daha iyi olmaz mıydı diye muhabbete başladık bir ara müşteri hizmetlerindeki arkadaşla -gerçekten çok sıcakkanlılar- :) Türkiye'de kaliteyi düşürmeden ve silikon halde kilitlenebilir tekerlek tedarikçisi bulmakta zorlandıklarını ancak bana bir de plastik kilitlenebilir tekerlek seti göndereceklerini ama çabuk kırılırsa -doğal olarak- bu söylediklerini göz önünde bulundurmamı söylediler. Gerçekten çok uzun zamandır sorun (kısmen sorun) yaşadığım bir ürünle alakalı bu kadar memnun hissettiğimi hatırlamıyorum.

Dosya Ekleri

• Andromeda-yastiksiz-yan-siyah_1200x1200.jpg
    Andromeda-yastiksiz-yan-siyah_1200x1200.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 461
  • WhatsApp Image 2021-11-26 at 13.10.58.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-26 at 13.10.58.jpeg
    101,1 KB · Görüntüleme: 472
Sallanma özelliği dediğiniz şey nedir hocam tam olarak?

Yukarı aşağı değil, sırt kısmı geri yatırmak da değil belli ki.
Kıçı koyduğumuz kısmın da sırt bölgesiyle beraber çok az geri doğru yatabilmesi mi kastınız? Ayakların yerden kesilmesi gibi hani

Geri
Yukarı