EZ Debug DRAM ve CPU beyaz ışık yanıyor ve sinyal yok

TheArmy32

Centipat
Merhaba arkadaşlar bugün 5700XT'li topladığım sistemini dizdim bütün kablolarını vs taktım fakat monitörüme bağladığımda "sinyal yok" yazısı alıyorum ve hiçbir şekilde monitöre sinyal gelmiyor. DP kablosu ile de HDMI kablosu ile de görüntü alamıyorum. Ekran kartı üzerinden de bağladım anakart üzerinden de bağladım sonuç değişmedi. Kabloları tekrar takıp bağladım yine aynı. Kablolarda sıkıntı yok laptopu vs taktığımda aynı monitörden görüntü alabiliyorum yani monitörde de sıkıntı yok. Kasa açılıyor yani güç gidiyor bütün parçalara fanlar dönüyor ama dediğim gibi görüntü gelmiyor.

Ayrica anakarttaki EZ Debug LED'de DRAM ve CPU sürekli beyaz ışık sabit olarak yanıyor, diğer VGA ve Boot yanmıyor.

İslemciyi dikkatli bir sekilde taktim ve kablolamalari cok diklatli bir sekilde yaptim sorun ne olabilir?

Sistemim.

MSI B450M PRO VDH Max anakart.
Ryzen 5 3600.
2x8 16 GB Corsair Vengeance 3000MHz RAM.
Sapphire Pulse 5700XT.
Kingston A2000 500GB M.2 SSD.
High Power element Smart 650W 80+ Bronze yarı modüler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri ayrı ayrı ve farklı slotlarda denedin mi hiç?

Evet denedim hocam. Simdi tekrardan sistemi sokup takacagim bakalim insallah cozulur.
İstanbul mecidiyekoy civarinda bildiginiz guvenilir, bilgili ve ayrica AMD islemci olabilecek bir bilgisayarci var mi? Farkli bir islemci takarak denemek istiyorum fakat gorustugum hicbir yerde AMD islemci olan yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı