Ezan Sesi Çok Yüksek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bulunduğunuz bölgenin müftülüğü ile konuşabilirsiniz ama sadece sizin şikayetinle azaltacaklarını düşünmüyorum.

Arkadaş, ben de böyle diyenlere bir sinirleniyorum, yok "Yıl 2021 ne Allah'ı, Allah mı kaldı?", "İslam diye bir din mi vardı, eskide kalmışsın."; herkes kendi dinini yaşamakta serbest, ayrıca Türkiye'deki insanların çoğu Müslüman.
Tamam konuyu saptırmayalım. O tırnaklara dair bir şey demedim ben.
Bu ezan gereksiz ve saçma bir olay.
Din özgürdür. Ama diğer insanlara zarar vermek o kişilerin özgürlüğünü yok ediyor.
Bu bayramda davul çalmak gibi. Davulcuları sevmiyorum. Birde vergilerimi yiyorlar. Sanki alarm yok ülkede. 500 sene geriye gidiyoruz.

Ben satanistim kedi mi keseyim o zaman? (!)

Tamam konuyu saptırmayalım. O tırnaklara dair bir şey demedim ben.
Bu ezan gereksiz ve saçma bir olay.
Din özgürdür. Ama diğer insanlara zarar vermek o kişilerin özgürlüğünü yok ediyor.
Bu bayramda davul çalmak gibi. Davulcuları sevmiyorum. Bir de vergilerimi yiyorlar. Sanki alarm yok ülkede. 500 sene geriye gidiyoruz.

Ben satanistim kedi mi keseyim o zaman? (!)

Gelenek diye bir şey var haberin var mı?

Bence de çok yüksek lakin ülke atmosferi bunu tartışmaya müsait değil. Zira bu başlığı açtığınız için zındık ilan edileceksiniz.
Fikrimi belirteyim yine de:
Bazı alimlere göre ezan hoparlörden okunmamalı, onlara göre günah. Ancak günümüz teknolojisinden yararlanıp daha yüksek, duyulur olmasını istiyorlar. Madem bu konu evrilmeye müsait; bence ezan dediğimiz olay mobilleşebilir, özel günlerde temsili olarak camiden okunabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı