Elektronik Ezdıy-fab grafik kartı tutucu PCI-e 3.0 beyaz 434 TL

RX 6600'de PCI 3.0 vs 4.0 çok büyük fark yaratıyor mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

6600 ve 6600XT testleri var videolarda, aşırı güvenilir kaynaklar değiller ama doğruluk payları vardır, sonuçlar benzer. %1 ile 3 kayıp var. Yalnız sizin kart PCI-e 4.0 x8 kullanıyor bildiğim kadarıyla, x16 değil. 6600 ve 6600 XT için siz %5 civarı diyebilirsiniz o kayba, x8 veriyolu muhabbetinden. x16 veriyolu kullanan kartlarda direkt sıfıra yakın oluyor, çok az etki ediyor. Ama aşırı bir fark hissedeceğinizi düşünmüyorum, bazı oyunlarda sıfıra yakın bazısında çok az bir miktarda hissettirebilir. 6600 XT ilk çıktığında ileriki safhada çıkacak olan oyunlarda fark görülebilir diyorlardı ama 1.5 yıl önceki muhabbetti ve hiçbir oyunda aşırı bir fark durumu oluşmadı hala. Şöyle bir durum da var zaten 6600 ve 6600 XT kartlarıyla 5 sene sonra ultra ayarda oyun oynamanız oldukça zor. Birkaç yıl ultra, sonra high ve medium ayarlara da geçtikçe farkların sıfıra yaklaşacağını düşünüyorum. Eğer aparatı alacaksanız fiyatı uygun, çok dert etmeniz gereken bir durum yok kartınız açısından.

Ben bu markanın 4.0 modelini almıştım, ama 4.0'da oyun başladıktan bir süre sonra mavi ekran veriyor. BIOS'tan 3.0'a ayarlayıp öyle kullanmak gerekiyor. 3.0 modelinde bir sorun olmadan rahatlıkla kullanırsınız.
Yalnız dikkat edin, anakartın altında PSU kapağı olmayan veya fan olan kasalarda bu desteğin yükseklik ayarlı ayağını alttan dayayacak bir yer bulamayabilirsiniz.

Gamepower warcry kasam var ona bunu takamam mı hocam? 6750XT ekran kartım var bir kaybım olmaz galiba öyle değil mi?

Hangi kısmın sıcaklığına bakmam lazım? Kablo şeritlerin olduğu kısım mı yoksa ekran kartının takıldığı soket kısmı mı? Ya da anakarta takılan uç soket mi?
denedin mi hocam yine indirime girmiş almayı düşünüyorum ? başka bir problem yaşadınmı?

Bunun çok açılı olan modeli de var. Ona bakmanızı tavsiye ederim. Bu da gayet güzel ama çok açılı olan model daha bir estetik.

Bunun çok açılı olan modeli de var. Ona bakmanızı tavsiye ederim. Bu da gayet güzel ama çok açılı olan model daha bir estetik.

Link atabilir misin göremedim hocam, sıkıntı şu warcry kasam var alttan bir destek alabilecek yeri olmayacak, ondan ikilemde kaldığım için sipariş geçmedim şu anlık, bir de sığar mı farklı sıkıntı çıkarır mı, çünkü GPU aparatınında çıkıntısıyla kart öne doğru geliyor 6750XT ROG kartım var 3 fanlı kendide büyük, vallahi soru işaretleri fazla :)

Ben sipariş vermiştim ama bir gün sonra vazgeçip iptal ettim.
sebebi neydi hocam ?

Geri
Yukarı