F-16'lar için Yerli İniş Takım Lastikleri

Adamlar başarısız, sırf yerli malı diye boş savunma yapmayın.

Üretilen lastiklerin testleri, Eskişehir’deki 401’inci Filo’da yapıldıktan sonra lastikler yurtdışındaki testlerden de başarıyla geçti.

Kimsenin boş savunma yaptığı yok. Başarısız bir şeyi sırf bizim diye savunmak saçma olurdu tabi ancak ortada başarısı kanıtlanmış bir iş var.

Kimsenin boş savunma yaptığı yok. Başarısız bir şeyi sırf bizim diye savunmak saçma olurdu tabi ancak ortada başarısı kanıtlanmış bir iş var.

Kime göre başarıyla geçti hocam? X markası ile Y markası testlerden aynı başarıyla geçiyor ama iki markayı da kullanıyorsun ve X'in o testten nasıl geçtiğine anlam veremiyorsun.

Bilmem anlatabildim mi?

Kime göre başarıyla geçti hocam? X markası ile Y markası testlerden aynı başarıyla geçiyor ama iki markayı da kullanıyorsun ve X'in o testten nasıl geçtiğine anlam veremiyorsun.

Bilmem anlatabildim mi?

Bakın ben genelleme yapıyorum, bu genellemenin temeli ise güven. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, en önemli güçlerinden birisi olan Türk Hava Kuvvetleri için bu lastikleri kullanmaya uygun görmesinde elbet bir başarı vardır, şirket sizin olsaydı ve bu işi siz yapıyor olsaydınız buna başarı demez miydiniz? Dünyada bu üretimi yapan sayılı şirketlerden de birisi oldunuz sonuçta. Üstelik bir başka devletin hava kuvvetlerine de bunu ihraç edeceksiniz. O bakımdan değerlendirmenizi öneriyorum.

Genelleme ise 'Kalitesi yetersiz ve pohpohlanmış bir ürün olsaydı, illa ki kullanılmazdı' düşüncesi benim için.

Bakın ben genelleme yapıyorum, bu genellemenin temeli ise güven. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, en önemli güçlerinden birisi olan Türk Hava Kuvvetleri için bu lastikleri kullanmaya uygun görmesinde elbet bir başarı vardır, şirket sizin olsaydı ve bu işi siz yapıyor olsaydınız buna başarı demez miydiniz? Dünyada bu üretimi yapan sayılı şirketlerden de birisi oldunuz sonuçta. Üstelik bir başka devletin hava kuvvetlerine de bunu ihraç edeceksiniz. O bakımdan değerlendirmenizi öneriyorum.

Genelleme ise 'Kalitesi yetersiz ve pohpohlanmış bir ürün olsaydı, illa ki kullanılmazdı' düşüncesi benim için.

Eğer gerçekten iyi yaptıysam ve F-16 kullan çoğu ülkeye satabildiysem bunu başarı olarak görürüm.

Tartışmaya gerek yok, lastik takıldı diye, F-16 şahlanmayacak. İniş kalkışa etkisi olur, oda lastik kaliteliyse. Zira bizim ordu F-16'ları çöpe atmaya çoktan başlamış. Genellikle F-22, F-35A, B-1, B-2, F-15, ve efsane tank katili A-10. Denizde de genellikle F-18 ve yeni yeni gelen F-35C'ler var. Bunları bana eşimin kardeşi söyledi. Kendisi kara ordusun da görev yapıyor.

Arkadaşımız doğru söylüyor, yerli malı diye savunma yapılmamalı. İyiyse iyidir, kötüyse kötüdür. Bunu anlamak için F-16 kullanmaya da gerek yok.

O görüşe bende katılıyorum fakat arkadaşın ilk yorumu çok önyargılı geldi paylaşımı yapan arkadaş gayet güzel anlatmış derdimi zaten

Zira bizim ordu F-16'ları çöpe atmaya çoktan başlamış. Genellikle F-22, F-35A, B-1, B-2, F-15, ve efsane tank katili A-10. Denizde de genellikle F-18 ve yeni yeni gelen F-35C'ler var. Bunları bana eşimin kardeşi söyledi. Kendisi kara ordusunda görev yapıyor.

Yalnız bu hava araçları ABD'nin kuvvet kollarında görev yapan ve Türk Kuvvetlerinin envanterinde bulunmayan araçlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı