F/P sistem toplama

yakup63

Decapat
Sizden bir isteğim olacak. Ben bir bilgisayar satın almak istiyorum. Teknik olarak hangi marka hangi ürün birbiriyle iç içe güzel verim alarak çalışır bilmiyorum. İstediğim özellikler;
  • i7 8. Nesil
  • 8 GB 256 bit ekran kartı
  • 32 GB RAM
  • 120 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • 144 MHz monitör
  • Anakart
  • Power
  • Kasa
  • Klavye
  • Mouse
Bana hangi marka hangi modeli alacağım hakkında bir liste oluşturabilir misiniz lütfen? Şimdiden teşekkür ederim. F/P olarak düşünelim 😊

Örneğin: Kingston RAM fiyat yüksek markadan dolayı ama aynı özellikte aynı verimde B markası daha uygun şeklinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
* İşlemci: Ryzen 5 2600, 2600X
* Anakart: Fiyatı uygun herhangi bir B450 çipsetli model.
* RAM: Adata D41 serisi olabilir. Fiyatı uygun ve performansı güzel.
* SSD: Önerim Samsung Evo serisi. Ama alternatif olarak yine Adata tercih edilebilir.
* Kasa ve güç kaynağı: Dahili PSU olan Cooler Master modellerine bakabilirsiniz.

Ekran kartı olarak bütçeye göre alabildiğinizin en iyisini alıp takabilirsiniz bu tarz bir sisteme. Sistemin kullanılma amacı oyun ise de 32 GB RAM gereksiz olacaktır.

* İşlemci: Ryzen 5 2600, 2600X
* Anakart: Fiyatı uygun herhangi bir B450 çipsetli model.
* RAM: Adata D41 serisi olabilir. Fiyatı uygun ve performansı güzel.
* SSD: Önerim Samsung Evo serisi. Ama alternatif olarak yine Adata tercih edilebilir.
* Kasa ve güç kaynağı: Dahili PSU olan Cooler Master modellerine bakabilirsiniz.

Ekran kartı olarak bütçeye göre alabildiğinizin en iyisini alıp takabilirsiniz bu tarz bir sisteme. Sistemin kullanılma amacı oyun ise de 32 GB RAM gereksiz olacaktır.
Merhabalar ilginiz için teşekkür ederim. Sizden ricam ben oyun amacı ile kullanacağım bu bilgisayarı. Ve önümüzdeki en az 10 yıl yeni bir sistem alamayacağım o yüzden hem fiyatı uygun hemde performansı üstün seviyede olsun istiyorum. O yüzden bana direk nokta atışı şu marka şu ürünü parça parça yazarak söyleseniz bende ona göre parçaları satınalsam

Bütçe belirtin.
Sizi uzun bir süre götürecek örnek bir sistem topladım:
İşlemci:AMD Ryzen 5 2600X:Fiyatı 1500tl
Ram:Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz:Fiyatı 350 tl
Ekran Kartı: Asus DUAL-RX580-O8G Fiyatı 1500 tl
Anakart: MSI B450 Gaming Plus Fiyatı 700tl
SSD: Corsair MP510 240GB 3100MB/sn-1050MB Fİyatı 450tl
Güç kaynağı:Aerocool KCAS Plus 600W 80+Bronze fiyatı 450 tl
Kasa: Aerocool Rift Tempered Glass Midi Tower Siyah RGB Kasa (AE-RIFT-BG) Fiyatı:364tl
TOPLAM:5400 tl Farklı sitelerden kampanyalar ile alınırsa 4000 tl ye kadar düşürülebilir.

Son düzenleme:
Bütçe belirtin.
Sizi uzun bir süre götürecek örnek bir sistem topladım:
İşlemci:AMD Ryzen 5 2600X:Fiyatı 1500tl
Ram:Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz:Fiyatı 350 tl
Ekran Kartı: Asus DUAL-RX580-O8G Fiyatı 1500 tl
Anakart: MSI B450 Gaming Plus Fiyatı 700tl
SSD: Corsair MP510 240GB 3100MB/sn-1050MB Fİyatı 450tl
Güç kaynağı:Aerocool KCAS Plus 600W 80+Bronze fiyatı 450 tl
Kasa: Aerocool Rift Tempered Glass Midi Tower Siyah RGB Kasa (AE-RIFT-BG) Fiyatı:364tl
TOPLAM:5400 tl Farklı sitelerden kampanyalar ile alınırsa 4000 tl ye kadar düşürülebilir.
Merhabalar ilginize tşk ederim bütçem 8 bine kadar olabilir ama işlemci intel ekrankartı nvdia olması önemli benim için gerisindeki parçalarda takıntım yok marka olarak

10 yılı bırak 3 sene sonra kullanacağını garantisini hiçkimse veremez sana.
Şu anda 2013 yılında çıkan konsollar için yapılmış oyunları oynuyoruz. Her oyun ilk önce konsollar için çıkıyor. 2020 yılında PS 5 ve türevleri çıkınca PC oyunlarında yeni bir devrim olacak. Konsollara gelecek yeni gücü hayal edebiliyor musunuz? Çok ağır grafikli oyunlar çıkacak. Yani 10 yıl kullanmak gibi bir fikriniz var ise 2020 yilinda yeni DDR 5 RYZEN 3 gibi şeyler çıkacak. Size " ... Sistemini 5 yıl- 10 yıl kullanırsın kardeşim canavar bu ." diye kimse garantisini veremez şu anda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı