F/P SSD Önerisi

Flaming0

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Hekim
Arkadaşlar merhaba, sistemim için SSD almayı düşünüyorum fakat neredeyse SSD'ler hakkında hiç bir şey bilmiyorum. Bana pahalı olmayan, F/P ürünü bir SSD önerebilir misiniz? Boyut olarak 120 GB'ın bana yeteceğini düşünüyorum, zira oyunları SSD'ye kurma gibi bir planım yok. Yardımlarınızdan dolayı hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada Samsung'un Ağustos ayında Türkiye'de ki SSD piyasasına gireceğini duydum, sizce beklemem daha mı mantıklı olur?

Peki 100 TL fiyat farkı olan diğer modellerle arasında biraz hız düşüklüğünden başka herhangi bir fark var mı ? SSD işini pek bilmiyorum da :)

Mesela şunu gördüm ben : Kingston SSDNow V+200 120GB 2,5” Sata 3 SSD - SVP200S37A/120G - Bilgisayar - Hepsiburada.com
TRIM desteğinden vs. bahsediliyor. Sandisk'te de o özellikler var mı ?

Şu konuya baktım https://www.technopat.net/forum/diger-konu-disi/10767-eksen-bilgisayar-guvenilir-midir.html?highlight=eksen+bilgisayar Eksen'le ilgili bir sıkıntı yok da aklımda. Daha önce hiç alışveriş yapmadık yine de. Üstelik şu laptop aparatını da Hepsiburada.com'dan alacaksam bir anda hepsini vermiş olurum böylece daha kolay olur.

En ucuz olanını al hiç modele bile bakma derim, en kötüsü ile bile çok iyi performans alacaksın.

Bu 120 GB ile 128 GB arasında yazılım farkı mı, bir şey farkı varmış. Sandforce muydu adı neydi, tam olarak bilmiyorum. Bunun hakkında bir bilgin var mı?

Yani ben Corsair'in 120 GB SSD'sini almıştım eskiden 350 TL para ödemiştim, daha sonra Kingston aldım Kingston daha ucuz.

Daha sonra Windows açılış hızına sistem çalışma hızına falan baktım pek fark göremedim, hatta açıkcası Kingston SSD ile daha hızlı açıldı sistemim. Herhalde ASUS anakarttan olsa gerek ASUS anakart çok geç Boot ediyor MSI'a göre.

Corsair SSD ile açılan Windows.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kingston SSD ile açılan Windows.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O yüzden alabileceğiniz en ucuz SSD'yi alın fark göremezsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu Sandforce olayı nedir ? Bir başka konuda bir arkadaş biraz sıkıntılı demiş Sandforce kontrolcüleri.

Bu arada şunu buldum : Samsung 840 Basic

İşimi görür herhalde fazlasıyla :) Sandforce diye de yazmıyor bunda gerçi ne kullanılıyor bilmiyorum ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu Sandforce olayı nedir ? Bir başka konuda bir arkadaş biraz sıkıntılı demiş Sandforce kontrolcüleri.

Bu arada şunu buldum : Samsung 840 Basic

İşimi görür herhalde fazlasıyla :) Sandforce diye de yazmıyor bunda gerçi ne kullanılıyor bilmiyorum ama.

Okuma: 550 MB/s Yazma: 130 MB/s, yazma hızı çok düşük değil mi?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı